Në Klinikën Infektive në QKUK sot janë të hospitalizuar dhjetë pacientë, prej tyre tetë janë me coronavirus.

Sipas një njoftimi nga kjo klinikë, nga tetë pacientët me COVID-19, katër janë në gjendje stabile, dy raste po trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Ndërkaq dy raste tjera janë në Repartin e Mjekimit Intensiv (një rast është në gjendje kritike, si dhe vazhdon trajtimin një paciente e cila ka rezultuar negativ në testimet e fundit për COVID-19).

Në repart vazhdon trajtimin 1 pacient, i cili ka rezultuar negativ në testimin e fundit për COVID- 19. /Telegrafi/