LAJMI I FUNDIT:

QKUK

1582 Artikuj

Për shkak të parregullsive, anulohen dy teste me shkrim për infermier në QKUK

Për shkak të parregullsive, anulohen dy teste me shkrim për infermier në QKUK

Shëndetësi
​Borxhet e FSSh-së i lënë pacientët pa shërbime shëndetësore, Vitia: Do të bëhet një plan

​Borxhet e FSSh-së i lënë pacientët pa shërbime shëndetësore, Vitia: Do të bëhet një plan

Shëndetësi
Përpiu monedhën metalike, mjekët në QKUK shpëtojnë 4 vjeçarin

Përpiu monedhën metalike, mjekët në QKUK shpëtojnë 4 vjeçarin

Shëndetësi
Pacientët e QKUK-së në lista të pritjes që nga viti 2018

Pacientët e QKUK-së në lista të pritjes që nga viti 2018

Shëndetësi
Për herë të parë në QKUK bëhet thyerja laserike e gurëve në traktin urinar tek një fëmijë trevjeçar

Për herë të parë në QKUK bëhet thyerja laserike e gurëve në traktin urinar tek një fëmijë trevjeçar

Shëndetësi
Vitia në Spitalin e Prizrenit premton furnizim me rezonancën magnetike dhe investime të shumta

Vitia në Spitalin e Prizrenit premton furnizim me rezonancën magnetike dhe investime të shumta

Shëndetësi
“Sepse hormonet kanë rëndësi” – Klinika e Endokrinologjisë në QKUK me mesazh sensibilizimi në Ditën Evropiane të Hormoneve

“Sepse hormonet kanë rëndësi” – Klinika e Endokrinologjisë në QKUK me mesazh sensibilizimi në Ditën Evropiane të Hormoneve

Butrint Avdyli
Lagështi, rrjedhje uji dhe mungesë hapësire në barnatoren qendrore të QKUK-së

Lagështi, rrjedhje uji dhe mungesë hapësire në barnatoren qendrore të QKUK-së

Kosovë
Lirohen nga QKUK-ja të gjithë të lënduarit nga aksidenti në Vragoli

Lirohen nga QKUK-ja të gjithë të lënduarit nga aksidenti në Vragoli

Shëndetësi
Ministria e Shëndetësisë hap tender prej 1.9 milion eurosh për pajisje mjekësorë për klinikat e QKUK-së

Ministria e Shëndetësisë hap tender prej 1.9 milion eurosh për pajisje mjekësorë për klinikat e QKUK-së

Ekonomi
Furnizmi me pajisje mjekësore për klinikat e QKUK-së, MSh hap tenderin në vlerë afro 2 milionë euro

Furnizmi me pajisje mjekësore për klinikat e QKUK-së, MSh hap tenderin në vlerë afro 2 milionë euro

Shëndetësi
Djali pretendon se nëna i vdiq nga mungesa e mjekimit, e mohon Spitali

Djali pretendon se nëna i vdiq nga mungesa e mjekimit, e mohon Spitali

Shëndetësi
Përzgjidhen shefat në Gjinekologji, ish-drejtori i SHSKUK-së Curr Gjocaj merr në drejtim repartin e pranimit

Përzgjidhen shefat në Gjinekologji, ish-drejtori i SHSKUK-së Curr Gjocaj merr në drejtim repartin e pranimit

Shëndetësi
Mbi një mijë kandidatë për infermierë i nënshtrohen testimit me shkrim

Mbi një mijë kandidatë për infermierë i nënshtrohen testimit me shkrim

Shëndetësi
Shtatzëna fajësoi mjekët për humbjen e binjakëve, QKUK thotë se bëhet fjalë për abort

Shtatzëna fajësoi mjekët për humbjen e binjakëve, QKUK thotë se bëhet fjalë për abort

Donjeta Zeqiraj
Një grua akuzon mjekët për humbjen e dy foshnjave në QKUK, Prokuroria nis hetimet

Një grua akuzon mjekët për humbjen e dy foshnjave në QKUK, Prokuroria nis hetimet

Donjeta Zeqiraj
Kardiologu Bajraktari: Mjekët nuk po ikin nga Kosova për paga

Kardiologu Bajraktari: Mjekët nuk po ikin nga Kosova për paga

Shëndetësi
Në Onkologji mungojnë shtretërit – pacientët me kancer detyrohen të presin

Në Onkologji mungojnë shtretërit – pacientët me kancer detyrohen të presin

Mirjeta Hajzeraj
Drejtorit të arrestuar të KEK-ut i përkeqësohet gjendja shëndetësore, i refuzohet dërgimi në QKUK

Drejtorit të arrestuar të KEK-ut i përkeqësohet gjendja shëndetësore, i refuzohet dërgimi në QKUK

Ismail Jakupi
Dy nxënësit që u goditën nga rryma në “Faik Konica” në gjendje stabile, njëri ka djegie në sipërfaqen më të madhe trupore

Dy nxënësit që u goditën nga rryma në “Faik Konica” në gjendje stabile, njëri ka djegie në sipërfaqen më të madhe trupore

Elfije Boletini
Skenderaj, arrestohet një i dyshuar për vrasje në tentativë

Skenderaj, arrestohet një i dyshuar për vrasje në tentativë

Kronika e Zezë
Sindikata e QKUK-së proteston për pakënaqësitë për koeficientin e pagave

Sindikata e QKUK-së proteston për pakënaqësitë për koeficientin e pagave

Financa
Paknaqësitë me koeficientin dhe pagat, sindikata e QKUK-së proteston të mërkurën

Paknaqësitë me koeficientin dhe pagat, sindikata e QKUK-së proteston të mërkurën

Të Tjera
Një foshnje u lind në javën e 26-të, pas dy muaj trajtimi në Klinikën e Neonatologjisë lirohet për në shtëpi në gjendje stabile

Një foshnje u lind në javën e 26-të, pas dy muaj trajtimi në Klinikën e Neonatologjisë lirohet për në shtëpi në gjendje stabile

Shëndetësi