LAJMI I FUNDIT:

Propaganda

237 Artikuj

LDK: Brenda 3 vjetësh pushteti ka dhënë plot 781 tenderë sekret

LDK: Brenda 3 vjetësh pushteti ka dhënë plot 781 tenderë sekret

Kosovë
“Faktet para propagandës”, LDK akuzon Qeverinë për deklarata të rreme në opinion

“Faktet para propagandës”, LDK akuzon Qeverinë për deklarata të rreme në opinion

Kosovë
Një mësim nga historia, për luftën e suksesshme kundër propagandës

Një mësim nga historia, për luftën e suksesshme kundër propagandës

Fakte
Si të dallojmë propagandën dhe mashtrimet në internet? – kujdes mos hapni emaile që kërkojnë zbulimin e informacioneve personale dhe financiare

Si të dallojmë propagandën dhe mashtrimet në internet? – kujdes mos hapni emaile që kërkojnë zbulimin e informacioneve personale dhe financiare

Kosovë
“Përballje Podcast” me Besa Lucin e Pajtim Gashin për dezinformimin, keqinformimin e gazetarinë e dobët në Kosovë

“Përballje Podcast” me Besa Lucin e Pajtim Gashin për dezinformimin, keqinformimin e gazetarinë e dobët në Kosovë

Kosovë
“Përballje Podcast” së shpejti me tema për dezinformimin, keqinformimin, edukimin medial dhe qëndrueshmërinë e mediave

“Përballje Podcast” së shpejti me tema për dezinformimin, keqinformimin, edukimin medial dhe qëndrueshmërinë e mediave

Kosovë
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Serbia
Lufta në Kaukaz një kërcënim për interesat e BE-së dhe Ukrainës – Parisi po lobon për interesat e Kremlinit

Lufta në Kaukaz një kërcënim për interesat e BE-së dhe Ukrainës – Parisi po lobon për interesat e Kremlinit

Azia
Analisti kroat Akrap: Serbia me ndihmën e Rusisë është eksportuesi kryesor i krizës në Ballkanin Perëndimor

Analisti kroat Akrap: Serbia me ndihmën e Rusisë është eksportuesi kryesor i krizës në Ballkanin Perëndimor

Serbia
Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Serbia
Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Nga Bota
The Economist: ‘Lufta e grafiteve’ në zemër të Beogradit – disidenti rus pikturon një grua ukrainase, presidenti serb Aleksandar Vuçiq e nënçmon në televizion

The Economist: ‘Lufta e grafiteve’ në zemër të Beogradit – disidenti rus pikturon një grua ukrainase, presidenti serb Aleksandar Vuçiq e nënçmon në televizion

Serbia
Propaganda e Kremlinit me ndikimi të madh në Serbi, narrativat e medieve ruse RT dhe Sputnik po nxisin tensione ndëretnike në Ballkan

Propaganda e Kremlinit me ndikimi të madh në Serbi, narrativat e medieve ruse RT dhe Sputnik po nxisin tensione ndëretnike në Ballkan

Serbia
Analistja amerikane Stradner: Propaganda e Vuçiqit po nxit narrativën ruse se Prigozhin është vrarë nga SHBA-ja

Analistja amerikane Stradner: Propaganda e Vuçiqit po nxit narrativën ruse se Prigozhin është vrarë nga SHBA-ja

Serbia
Deputeti serb Milivojeviq: Frikësimi, dhuna dhe propaganda e pushtetit të Vuçiqit nuk po japin më rezultate në Beograd

Deputeti serb Milivojeviq: Frikësimi, dhuna dhe propaganda e pushtetit të Vuçiqit nuk po japin më rezultate në Beograd

Serbia
Instituti ‘Octopus’: Neo-nazisti Maik Muller po përdoret nga Kisha Ortodokse Serbe për të propaganduar kundër Kosovës

Instituti ‘Octopus’: Neo-nazisti Maik Muller po përdoret nga Kisha Ortodokse Serbe për të propaganduar kundër Kosovës

Kosovë
Avokati serb komenton intervistën e fundit të Vuçiqit: E dëshmoi qartë se është në shërbim të propagandës së Putinit

Avokati serb komenton intervistën e fundit të Vuçiqit: E dëshmoi qartë se është në shërbim të propagandës së Putinit

Serbia
Spiunët e Vladimir Putinit po bredhin në të gjithë botën – tri ‘pika të nxehta’ janë shumë afër Serbisë

Spiunët e Vladimir Putinit po bredhin në të gjithë botën – tri ‘pika të nxehta’ janë shumë afër Serbisë

Serbia
Shërbimi sekret BIA, policia dhe ushtria – institucionet më pak të besueshme në Serbi

Shërbimi sekret BIA, policia dhe ushtria – institucionet më pak të besueshme në Serbi

Serbia
Kush është Vladimir Bozhoviq, rektori malazez që ka lidhje të ngushta me rusët?

Kush është Vladimir Bozhoviq, rektori malazez që ka lidhje të ngushta me rusët?

Mali i Zi
Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Serbia
Ish-zyrtari i kryeministrit malazez: Nuk ka dallim mes regjimit të Millosheviqit dhe Vuçiqit, është e njëjta ideologji dhe janë të njëjtit njerëz

Ish-zyrtari i kryeministrit malazez: Nuk ka dallim mes regjimit të Millosheviqit dhe Vuçiqit, është e njëjta ideologji dhe janë të njëjtit njerëz

Serbia
Llogaritë e rreme të Twitterit mjaftë aktive në Serbi – si shpërndahen mesazhet propaganduese të partisë së Vuçiqit brenda pak minutave?

Llogaritë e rreme të Twitterit mjaftë aktive në Serbi – si shpërndahen mesazhet propaganduese të partisë së Vuçiqit brenda pak minutave?

Serbia


mob5