LAJMI I FUNDIT:

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët
Reklama

Avokati Çedomir Stojkoviq i është bashkuar reagimeve pas sulmit ndaj Policisë së Kosovës, ku një zyrtar policor ka humbur jetën dhe është plagosur një tjetër.

Stojkoviq me anë të një shkrimi në rrjetin social X, ka thënë se këta persona, të armatosur, janë nën komandën e Agjencisë serbe për Siguri dhe Informacion (BIA).


“Nuk ka dyshim se këta persona janë nën komandën e FSB-së dhe GRU-së ruse dhe nuk ka dyshim se agjencitë e inteligjencës së Serbisë duhet ta kenë ditur këtë! Aleksandar Vulin, kreu i BIA-s, bashkëpunëtori më i afërt i Aleksandër Vuçiqit, instrumentalizoi shërbimin serb për t’i shërbyer interesave të pushtetarëve aziatikë, kështu që tani BIA ‘nuk e di dhe habitet’ papritur se nga ka ardhur banda e armatosur në manastirin serb”, shkruan Stojkoviq.

Ai shton se shërbimet ruse të sigurisë kanë përgatitur strategjinë për të shtyrë serbët një konflikt me shqiptarët.

“Nuk ka dyshim se FSB-ja dhe GRU-ja kanë përgatitur një strategji me anë të propagandës për të nxitur serbët në konflikt me fjalët ‘shqiptarët vrasin serbët në manastiret serbe’. Kjo është arsyeja e vetme pse ata janë në manastir – për të provokuar Policinë e Kosovës që ata ta sulmojë manastirin”, përfundon ai.

Sveçla jep detaje nga zhvillimet në veri: Burimi i sulmeve me armë zjarri është manastiri në Banjska të Zveçanit dhe përreth
Lexo po ashtu Sveçla jep detaje nga zhvillimet në veri: Burimi i sulmeve me armë zjarri është manastiri në Banjska të Zveçanit dhe përreth

Policia e Kosovës është sulmuar me arsenal armësh, përfshirë këtu edhe me granata dore dhe zollë, ku si pasojë e gjuajtjeve një polic është vrarë dhe një tjetër është plagosur.

Sulmet ndaj policisë kanë ndodhur në orët e hershme të mëngjesit, rreth orës 03:00 në fshatin Bajnskë në veri të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

Botë
Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Botë
Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Botë
'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

Evropa
Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Botë
Kalo në kategori