LAJMI I FUNDIT:

“Përballje Podcast” së shpejti me tema për dezinformimin, keqinformimin, edukimin medial dhe qëndrueshmërinë e mediave

“Përballje Podcast” së shpejti me tema për dezinformimin, keqinformimin, edukimin medial dhe qëndrueshmërinë e mediave

Së shpejti në Telegrafi.com fillon produkti i ri në “Përballje Podcast”, i cili do të trajtojë tema që kanë të bëjnë me mediat dhe gazetarinë, rolin e tyre në informimin e drejtë dhe të saktë si dhe përballjen me çrregullimet e informacionit dhe do të transmetohet një herë në muaj.

“Përballje Podcast”, do të fokusohet në tema për rolin dhe rëndësinë e Këshillit të Mediave të Shkruara të Kosovës, Komisionin e Pavarur të Mediave, qëndrueshmërinë financiare të mediave në vend, rolin e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, rëndësinë e edukimit medial, dezinformimin dhe keqinformimin, raportimin e ndjeshëm gjinor, sigurinë kibernetike si dhe rëndësinë e verifikimit të burimeve.


Pos tjerash, fokus i temave në “Përballje Podcast” është rëndësia e organizatave mediale dhe menaxhimi i tyre.

Kjo seri e “Përballje Podcast” do të udhëhiqet nga Muhamet Hajrullahu, kryredaktor i Telegrafi.com dhe autor i emisionit “Përballje”.

 “Përballje Podcast” realizohet me mbështetjen e Institutit Kombëtar Demokratik (NDI) dhe Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), në Kosovë.Opinionet e shfaqura në këtë Podcast nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht pikëpamjet dhe qëndrimet e NDI dhe USAID. /Telegrafi/

 

Në trend Lajme

Më shumë
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Ambasadori britanik shkon në veri: Dëgjova shqetësimet dhe shpresat e komunitetit serb

Ambasadori britanik shkon në veri: Dëgjova shqetësimet dhe shpresat e komunitetit serb

Lajme
Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Lajme
Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Lajme

"Stenta 3”, dëshmitarja thotë se ka dyshime që bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak se nuk iu vendosën stentat

Drejtësi
Artikulli i “Slobodna Bosna”, që u publikua nga RTK, Bordi: Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Artikulli i “Slobodna Bosna”, që u publikua nga RTK, Bordi: Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Lajme
Kalo në kategori