LAJMI I FUNDIT:

Bregu Perëndimor

51 Artikuj

Dy oficerë palestinezë të sigurisë të vrarë nga njësia izraelite në Bregun Perëndimor

Dy oficerë palestinezë të sigurisë të vrarë nga njësia izraelite në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Konflikti nga Lindja e Mesme “zhvendoset” në New York, komuniteti i palestinezëve dhe ai i hebrenjve rrahen në “Mollën e Madhe”

Konflikti nga Lindja e Mesme “zhvendoset” në New York, komuniteti i palestinezëve dhe ai i hebrenjve rrahen në “Mollën e Madhe”

Amerika
Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Azia
Pompeo bën vizita të pashembullta në Bregun Perëndimor dhe Golan

Pompeo bën vizita të pashembullta në Bregun Perëndimor dhe Golan

Azia
Izraeli rrënon qendrën e karantinës në Bregun Perëndimor

Izraeli rrënon qendrën e karantinës në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Pasi që të prekurit me COVID-19 izoloheshin, palestinezi ngjitet në dritaren e dhomës së spitalit për t’i dhënë lamtumirën e fundit të ëmës

Pasi që të prekurit me COVID-19 izoloheshin, palestinezi ngjitet në dritaren e dhomës së spitalit për t’i dhënë lamtumirën e fundit të ëmës

Nga Bota
Ish-kryeparlamentari izraelit: Trump ndaloi aneksimin e Bregut Perëndimor

Ish-kryeparlamentari izraelit: Trump ndaloi aneksimin e Bregut Perëndimor

Nga Bota
Johnson paralajmëron Izraelin për aneksimin e Bregut Perëndimor: Vendimi është shkelje e ligjit ndërkombëtar

Johnson paralajmëron Izraelin për aneksimin e Bregut Perëndimor: Vendimi është shkelje e ligjit ndërkombëtar

Nga Bota
Kabineti i Izraelit mblidhet për të përfunduar planet e aneksimit

Kabineti i Izraelit mblidhet për të përfunduar planet e aneksimit

Nga Bota
Netanyahu cakton datën për aneksimin e pjesëve të Bregut Perëndimor

Netanyahu cakton datën për aneksimin e pjesëve të Bregut Perëndimor

Nga Bota
Vritet një palestinez tjetër gjatë një proteste në Bregun Perëndimor

Vritet një palestinez tjetër gjatë një proteste në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Ministri izraelit i Mbrojtjes kërkon të rrisë numrin e vendbanimeve hebreje në Bregun Perëndimor

Ministri izraelit i Mbrojtjes kërkon të rrisë numrin e vendbanimeve hebreje në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Polici palestinez suspendohet nga puna, pasi u fotografua duke ndihmuar ushtarët izraelitë ta ndërrojnë gomën që u ishte shfryrë

Polici palestinez suspendohet nga puna, pasi u fotografua duke ndihmuar ushtarët izraelitë ta ndërrojnë gomën që u ishte shfryrë

Nga Bota
Lirohet nga burgu palestinezja Ahed Tamimi

Lirohet nga burgu palestinezja Ahed Tamimi

Nga Bota
Izraeli miraton 1.500 njësi të reja banimi në Bregun Perëndimor

Izraeli miraton 1.500 njësi të reja banimi në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Palestina: Nuk pranojmë plan paqeje nga Trump

Palestina: Nuk pranojmë plan paqeje nga Trump

Nga Bota
Adoleshentja palestineze dhe nëna e saj, godasin me grushta e shuplaka ushtarët izraelit (Video)

Adoleshentja palestineze dhe nëna e saj, godasin me grushta e shuplaka ushtarët izraelit (Video)

Nga Bota
Lieberman: Nuk do të tolerojmë më sulmet me raketa

Lieberman: Nuk do të tolerojmë më sulmet me raketa

Nga Bota
Pamje që tregojnë se si policët civilë izraelit infiltrohen dhe maskohen si protestues palestinezë, për t’i kapur personat që hedhin gurë (Video)

Pamje që tregojnë se si policët civilë izraelit infiltrohen dhe maskohen si protestues palestinezë, për t’i kapur personat që hedhin gurë (Video)

Nga Bota
Pas faljes së xhumasë, në shumë vende myslimane janë organizuar protesta kundër vendimit të Trumpit për Jerusalemin (Foto/Video)

Pas faljes së xhumasë, në shumë vende myslimane janë organizuar protesta kundër vendimit të Trumpit për Jerusalemin (Foto/Video)

Nga Bota
Përshkallëzohet situata në Bregun Perëndimor, 34 të lënduar – reagojnë liderët botërorë (Foto/Video)

Përshkallëzohet situata në Bregun Perëndimor, 34 të lënduar – reagojnë liderët botërorë (Foto/Video)

Nga Bota
Protesta të dhunshme në Bregun Perëndimor (Live)

Protesta të dhunshme në Bregun Perëndimor (Live)

Nga Bota
Ushtarët izraelitë plagosin një fotoreporter në Bregun Perëndimor

Ushtarët izraelitë plagosin një fotoreporter në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Këshilli i Sigurimit diskuton për ndërtimet izraelite në Bregun Perëndimor

Këshilli i Sigurimit diskuton për ndërtimet izraelite në Bregun Perëndimor

Nga Bota