LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë të vrarë pasi Izraeli synoi militantët në një sulm në Bregun Perëndimor

Gjashtë të vrarë pasi Izraeli synoi militantët në një sulm në Bregun Perëndimor

Pesë palestinezë, duke përfshirë disa persona të armatosur, janë vrarë në një sulm të madh izraelit kundër një grupi militant në Bregun Perëndimor të pushtuar.

Reklama

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, një palestinez i gjashtë u qëllua për vdekje nga trupat izraelite të cilët u sulmuan me gurë në një protestë kundër bastisjes, thonë burimet mjekësore palestineze.

Operacioni në qytetin verior të Nablusit kishte në shënjestër grupin e Lion’s Den të formuar së fundmi.

Sipas mediumit në fjalë, bëhet fjalë për grupin që vrau një ushtar izraelit në fillim të këtij muaji.

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) kishin mbyllur Nablusin për dy javët e fundit mes një kërkimi intensiv për vrasësin e rreshterit 21-vjeçar Ido Baruch, i vrarë në një pritë pranë një vendbanimi izraelit aty pranë.

Ka pasur një intensifikimin e dhunës midis Izraelit dhe palestinezëve në Bregun Perëndimor në javët e fundit mes një operacioni të vazhdueshëm izraelit “për të çrrënjosur militantët” pas një vale sulmesh vdekjeprurëse kundër izraelitëve në fillim të këtij viti. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Evropa
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Evropa
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Kalo në kategori