LAJMI I FUNDIT:

Bregu Perëndimor

46 Artikuj

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralin e 15-vjeçarit të vrarë nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralin e 15-vjeçarit të vrarë nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Dy të vdekur pas një sulmi në Bregun Perëndimor

Dy të vdekur pas një sulmi në Bregun Perëndimor

Azia
Izraeli do të kufizojë qasjen në Al-Aksa gjatë Ramazanit, meshkujt palestinezë nga 12 deri në 55 vjeç janë ndaluar të hyjnë në xhami

Izraeli do të kufizojë qasjen në Al-Aksa gjatë Ramazanit, meshkujt palestinezë nga 12 deri në 55 vjeç janë ndaluar të hyjnë në xhami

Nga Bota
Izraeli duhet të ‘shkatërrojë tërësisht’ qytetin palestinez Huwara, thotë ministri i lartë Smotrich

Izraeli duhet të ‘shkatërrojë tërësisht’ qytetin palestinez Huwara, thotë ministri i lartë Smotrich

Nga Bota
Trupat izraelite kanë vrarë një palestinez në Bregun Perëndimor

Trupat izraelite kanë vrarë një palestinez në Bregun Perëndimor

Azia
Nëntë palestinezë të vrarë në një sulm izraelit në Bregun Perëndimor

Nëntë palestinezë të vrarë në një sulm izraelit në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Palestinezi vret me thikë tre izraelitë dhe plagos katër tjerë, duke tentuar të ikë vritet nga ushtarët izraelit – publikohen pamjet rrëqethëse

Palestinezi vret me thikë tre izraelitë dhe plagos katër tjerë, duke tentuar të ikë vritet nga ushtarët izraelit – publikohen pamjet rrëqethëse

Azia
Gjashtë të vrarë pasi Izraeli synoi militantët në një sulm në Bregun Perëndimor

Gjashtë të vrarë pasi Izraeli synoi militantët në një sulm në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Videoja amatore shfaq momentin kur raketa e aeroplanëve izraelit, godet ndërtesën brenda të cilës gjendeshin militantët e Xhihadit Islamik

Videoja amatore shfaq momentin kur raketa e aeroplanëve izraelit, godet ndërtesën brenda të cilës gjendeshin militantët e Xhihadit Islamik

Azia
Izraelitet vrasin njeriun e dytë të Xhihadit Islamik në Gaza, e pësojnë me jetë edhe 28 palestinezë tjerë – publikohen pamjet e sulmit

Izraelitet vrasin njeriun e dytë të Xhihadit Islamik në Gaza, e pësojnë me jetë edhe 28 palestinezë tjerë – publikohen pamjet e sulmit

Azia
Palestinezët do të dorëzojnë në SHBA plumbin që vrau Shireen Abu Akleh

Palestinezët do të dorëzojnë në SHBA plumbin që vrau Shireen Abu Akleh

Azia
Ushtria izraelite vret tre palestinezë në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite vret tre palestinezë në Bregun Perëndimor

Azia
Koalicioni qeverisës në Izrael afër ndarjes pas humbjes në votimin e ligjit mbi kolonizuesit

Koalicioni qeverisës në Izrael afër ndarjes pas humbjes në votimin e ligjit mbi kolonizuesit

Azia
Detaje dhe pamje tronditëse – kolegët që ishin me të rrëfejnë momentin e vrasjes së gazetares së Al Jazeera në Bregun Perëndimor

Detaje dhe pamje tronditëse – kolegët që ishin me të rrëfejnë momentin e vrasjes së gazetares së Al Jazeera në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Gazetarja e Al Jazeera, Shireen Abu Akleh vritet në Bregun Perëndimor – derisa po mbulonte një sulm të ushtrisë izraelite

Gazetarja e Al Jazeera, Shireen Abu Akleh vritet në Bregun Perëndimor – derisa po mbulonte një sulm të ushtrisë izraelite

Nga Bota
Shtatë palestinezë humbën jetën pas një përplasjeje mes një kamioni dhe minibusi në Bregun Perëndimor

Shtatë palestinezë humbën jetën pas një përplasjeje mes një kamioni dhe minibusi në Bregun Perëndimor

Azia
Pretendimet e ish-ushtarëve, izraelitët me ndihmën e teknologjisë së identifikimit të fytyrave përcjellin palestinezët

Pretendimet e ish-ushtarëve, izraelitët me ndihmën e teknologjisë së identifikimit të fytyrave përcjellin palestinezët

Azia
Qeveria e re e Izraelit do të vazhdojë me 1300 banesa të reja në Bregun Perëndimor

Qeveria e re e Izraelit do të vazhdojë me 1300 banesa të reja në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Trupat izraelite vrasin një adoleshent palestinez gjatë përplasjes në Bregun Perëndimor

Trupat izraelite vrasin një adoleshent palestinez gjatë përplasjes në Bregun Perëndimor

Azia
Dy oficerë palestinezë të sigurisë të vrarë nga njësia izraelite në Bregun Perëndimor

Dy oficerë palestinezë të sigurisë të vrarë nga njësia izraelite në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Konflikti nga Lindja e Mesme “zhvendoset” në New York, komuniteti i palestinezëve dhe ai i hebrenjve rrahen në “Mollën e Madhe”

Konflikti nga Lindja e Mesme “zhvendoset” në New York, komuniteti i palestinezëve dhe ai i hebrenjve rrahen në “Mollën e Madhe”

Amerika
Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Azia
Pompeo bën vizita të pashembullta në Bregun Perëndimor dhe Golan

Pompeo bën vizita të pashembullta në Bregun Perëndimor dhe Golan

Azia
Izraeli rrënon qendrën e karantinës në Bregun Perëndimor

Izraeli rrënon qendrën e karantinës në Bregun Perëndimor

Nga Bota