LAJMI I FUNDIT:

Palestina

463 Artikuj

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Nga Bota
Çfarë është Nakba palestineze?

Çfarë është Nakba palestineze?

Nga Bota
Pamje të tmerrshme nga Gaza, një ndërtesë banimi bëhet rrafsh me tokë nga raketa e ushtrisë izraelite

Pamje të tmerrshme nga Gaza, një ndërtesë banimi bëhet rrafsh me tokë nga raketa e ushtrisë izraelite

Azia
Izraeli dhe Xhihadi Islamik ranë dakord për një armëpushim në Gaza

Izraeli dhe Xhihadi Islamik ranë dakord për një armëpushim në Gaza

Azia
Vriten dy palestinezë në një operacion izraelit

Vriten dy palestinezë në një operacion izraelit

Azia
Konflikti izraelito-palestinez në Rripin e Gazës, të paktën pesë të vdekur dhe 40 të plagosur

Konflikti izraelito-palestinez në Rripin e Gazës, të paktën pesë të vdekur dhe 40 të plagosur

Azia
Sulme izraelite në Gaza, të paktën 12 palestinezë të vrarë – përfshirë tre fëmijë, tri gra dhe tre komandantë të Xhihadit Islamik

Sulme izraelite në Gaza, të paktën 12 palestinezë të vrarë – përfshirë tre fëmijë, tri gra dhe tre komandantë të Xhihadit Islamik

Nga Bota
Programi Botëror i Ushqimit pezullon ndihmën për palestinezët

Programi Botëror i Ushqimit pezullon ndihmën për palestinezët

Nga Bota
Forcat izraelite vrasin tre palestinezë në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite vrasin tre palestinezë në Bregun Perëndimor

Azia
I burgosuri i njohur palestinez Khader Adnan vdes në burgun izraelit pas grevës 87-ditore të urisë

I burgosuri i njohur palestinez Khader Adnan vdes në burgun izraelit pas grevës 87-ditore të urisë

Nga Bota
Rreth 120 mijë besimtarë e falën namazin e Bajramit në xhaminë al-Aqsa të Jerusalemit

Rreth 120 mijë besimtarë e falën namazin e Bajramit në xhaminë al-Aqsa të Jerusalemit

Azia
Forcat izraelite sulmojnë të krishterët në Jerusalem

Forcat izraelite sulmojnë të krishterët në Jerusalem

Azia
Më shumë se 130 mijë palestinezë u mblodhën për lutje në xhaminë Al-Aqsa

Më shumë se 130 mijë palestinezë u mblodhën për lutje në xhaminë Al-Aqsa

Azia
Mijëra njerëz morën pjesë në funeralin e 15-vjeçarit të vrarë nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralin e 15-vjeçarit të vrarë nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Erdogan: Bota islame duhet të bashkohet kundër sulmeve izraelite në Palestinë

Erdogan: Bota islame duhet të bashkohet kundër sulmeve izraelite në Palestinë

Turqia
Vritet një shtetas italian në Tel Aviv

Vritet një shtetas italian në Tel Aviv

Azia
Dy të vdekur pas një sulmi në Bregun Perëndimor

Dy të vdekur pas një sulmi në Bregun Perëndimor

Azia
Sulmet izraelite në Liban mund të nxisin reagimin e Hezbollahut të cilat mund të çojnë në luftë

Sulmet izraelite në Liban mund të nxisin reagimin e Hezbollahut të cilat mund të çojnë në luftë

Azia
Izraeli godet infrastrukturën e grupit militant Hamas në Liban dhe në rripin e Gazës

Izraeli godet infrastrukturën e grupit militant Hamas në Liban dhe në rripin e Gazës

Azia
Vazhdojnë sulmet e izraelitëve ndaj besimtarëve brenda xhamisë Al-Aqsa

Vazhdojnë sulmet e izraelitëve ndaj besimtarëve brenda xhamisë Al-Aqsa

Azia
Liga Arabe dënon veprimet e Izraelit në Al-Aksa të Jerusalemit

Liga Arabe dënon veprimet e Izraelit në Al-Aksa të Jerusalemit

Nga Bota
Forcat izraelite sulmojnë palestinezët gjatë faljes së namazit

Forcat izraelite sulmojnë palestinezët gjatë faljes së namazit

Azia
Policia izraelite përdori shok-bomba e gazlotsjellës gjatë bastisjes në xhaminë Al-Aqsa, shumë besimtarë u rrahën dhe arrestuan

Policia izraelite përdori shok-bomba e gazlotsjellës gjatë bastisjes në xhaminë Al-Aqsa, shumë besimtarë u rrahën dhe arrestuan

Azia
Ushtria izraelite vrau një palestinez në hyrje të xhamisë al-Aqsa

Ushtria izraelite vrau një palestinez në hyrje të xhamisë al-Aqsa

Azia