LAJMI I FUNDIT:

Shtatë palestinezë humbën jetën pas një përplasjeje mes një kamioni dhe minibusi në Bregun Perëndimor

Shtatë palestinezë humbën jetën pas një përplasjeje mes një kamioni dhe minibusi në Bregun Perëndimor

Të paktën shtatë palestinezë humbën jetën dhe tre të tjerë janë lënduar rëndë pas një përplasjeje mes një kamioni dhe minibusi në Bregun Perëndimor.

Reklama

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, ende nuk dihet se çfarë e shkaktoi përplasjen që ndodhi të enjten pasdite.

Të dy automjetet i përkisnin palestinezëve, thonë mjekët izraelitë.

Të paktën dy persona mbetën të bllokuar brenda furgonit derisa po vazhdonin përpjekjet e shpëtimit.

Helikopterë mjekësorë dhe ushtarakë u dërguan për të bërë evakuimin e viktimave.

“Kur mbërrita në vendngjarje pashë shumë bujë, disa nga pasagjerët e minibusit ishin të shtrirë në rrugë pa shenja jete, në vendngjarje po punon zjarrfikësit për të shpëtuar të lënduarit e tjerë të bllokuar brenda automjetit”, tha Mila Liani, nga shërbimi vullnetar i reagimit emergjent, Zaka. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Amerika
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Pamjet e sulmit me dronë në Moskë dhe pasojat e tij

Pamjet e sulmit me dronë në Moskë dhe pasojat e tij

Botë
Rrahet për vdekje një grua në Indi, babai i të ndjerës: Njerëzit filmuan me telefona në vend që ta ndihmonin

Rrahet për vdekje një grua në Indi, babai i të ndjerës: Njerëzit filmuan me telefona në vend që ta ndihmonin

Azia
Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar: Ukraina ka të drejtë të mbrohet përtej kufijve

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar: Ukraina ka të drejtë të mbrohet përtej kufijve

Evropa
Kalo në kategori