LAJMI I FUNDIT:

Dy të vdekur pas një sulmi në Bregun Perëndimor

Dy të vdekur pas një sulmi në Bregun Perëndimor

Dy persona u vranë pasi persona të armatosur hapën zjarr ndaj një automjeti në Bregun Perëndimor të pushtuar ndërsa tensionet mes Izraelit dhe palestinezëve intensifikohen.

Reklama

Sulmi kishte në shënjestër një makinë të premten pranë vendbanimit ilegal izraelit të Hamra-s, në qeverinë veriore të Jerikos në Bregun Perëndimor, raporton Al Jazeera, përcjell Telegrafi.

“Një sulm me të shtëna u krye në një automjet në kryqëzimin Hamra. Ushtarët e IDF-s (ushtrisë izraelite) po kontrollojnë zonën”, tha ushtria izraelite.

Shërbimi i ambulancës Magen David Adom tha se dy gra në të 20-at u vranë dhe një tjetër në të 40-at u plagos rëndë.

Sulmi erdhi disa orë pas sulmeve me raketa izraelite në Liban dhe Gaza.

Mjekët thanë se i nxorën tre gratë pa ndjenja nga makina e tyre, e cila me sa duket ishte përplasur pasi persona të armatosur hapën zjarr ndaj saj nga një automjet aty pranë.

Gazetari Resul Serdar i Al Jazeera-s, duke raportuar nga Jeruzalemi Lindor i pushtuar, tha se një helikopter fluturoi për të dërguar të plagosurit në një spital. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia
“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” - pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” - pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

Evropa
“Çfarë më shikoni, do të vras”, pamjet shokuese të vrasjes brutale në rrugëve të New Yorkut – i riu theret për vdekje para syve të partneres

“Çfarë më shikoni, do të vras”, pamjet shokuese të vrasjes brutale në rrugëve të New Yorkut – i riu theret për vdekje para syve të partneres

Amerika
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa

"Teorema e Pitagorës" gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

Botë
Kalo në kategori