0Shares

Barack Obama ka harxhuar 5 milionë dollarë në pushime luksoze për Krishtlindje në Hawaii dhe fatura është paguar nga taksapaguesit amerikanë.

Disa tabloide amerikane janë ngritur kundër presidentit të shtetit, i cili ka lëshuar “dorën” së fundi duke harxhuar nga buxheti i shtetit për qejfe luksoze të tij dhe familjes së tij.

Sipas revistës amerikane Globe, Barack, dy fëmijët e tij, dhe bashkëshortja Michelle Obama kanë bërë një pushim luksoz dhe të kushtueshëm së fundi.

“Familja e parë është duke kërkuar qejfe të shtrenjta të të gjitha llojeve, përtej kufijve, dhe kërkesat e tyre luksoze kanë qenë të tmerrshme”, ka thënë burimi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)