Interi ka fituar 3-0 në kuadër të javës së 24-të në Serie A ndaj Genoas.

Golat për Nerazzurët i shënuan Romelu Lukaku, Mateo Darmian dhe Alexis Sanchez.

Interi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.30, me Genoan që u vlerësua 6.65.

Vazhdon shkëlqimi i Interit në Serie A - Nerazzurët fitojnë bindshëm ndaj Genoas Vazhdon shkëlqimi i Interit në Serie A - Nerazzurët fitojnë bindshëm ndaj Genoas

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte sulmuesi belg që u notua me 8.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Marko Pjaca me vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të të dyja skuadrave: