LAJMI I FUNDIT:

Sensacioni i Serie A zhgënjen Interin dhe Juventusin, ëndërron të luajë në Ligën Premier

Sensacioni i Serie A zhgënjen Interin dhe Juventusin, ëndërron të luajë në Ligën Premier

Sulmuesi i Genoas, Albert Gudmunsson, është një nga lojtarët që ka spikatur më së shumti në këtë sezon të Serie A, ku ka arritur të shënojë 13 gola në 31 ndeshje.

26-vjeçari pas paraqitjeve të tij, ku përveç golave ka edhe asistime,  ka tërhequr vëmendjen e Inter dhe Juventusit.

Dy gjigantët italianë kanë nisur duelin në distancë, megjithatë duket se të dyja palët do të zhgënjehen në fund, pasi Gudmudnsson shprehet se ëndërron që në të ardhmen të luajë në Ligën Premier.

“Dua që ta vendos veten në prova të mëdha dhe të luaj në nivelet më të larta. Që fëmijë kam ëndërruar për Ligën Premier, është një kampionat që dua ta provoj”.

“Të shohim se çfarë do të ndodhë deri në fundin e sezonit, për momentin kam një kontratë me Genoan deri në vitin 2027”.

Interi ka strategji të qartë transferimesh pas fitimit të titullit në Serie A
Lexo po ashtu Interi ka strategji të qartë transferimesh pas fitimit të titullit në Serie A

“Jam shumë i kënaqur nga ky sezon me Genoan. Para se të vija në Itali, nuk e njihja Genoan, bëra një kërkim në “Google” dhe më pas mora menjëherë aeroplanin”, ka thënë Gudmundsson.

Islandezi ka luajtur në Holandë te AZ dhe PSV para se të zbarkojë në Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori