LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri britanik sërish ndihmon Ukrainën, jep dritën e gjelbër për dërgimin e armëve tjera

Kryeministri britanik sërish ndihmon Ukrainën, jep dritën e gjelbër për dërgimin e armëve tjera

Kryeministri britanik Boris Johnson ka biseduar sërish me kryeministrin ukrainas Volodymyr Zelenskyy, i cili e informoi për më të rejat në terren dhe rezistencën e paparë që po e bëjnë ukrainasit.

Reklama

Pas bisedës telefonike nga Downing Street, kanë bërë të ditur se Johnson “lavdëron” trimërinë e Zelensky dhe popullit ukrainas, transmeton Telegrafi.

“Dënojmë ashpër sulmet barbare ajrore të kryera nga Rusia kundër civilëve të pafajshëm në Ukrainë, përfshirë fëmijët”, thuhej ndër tjera në një kumtesë.

Johnson gjithashtu njoftoi se ndihma ushtarake i janë dërguar Ukrainës, dhe ka theksuar se janë të “përkushtuar të dërgojnë më shumë ndihmë në orët dhe ditët në vazhdim”.

Mbretëria e Bashkuara është pajtuar të dërgojë më shumë armë, pajisje mjekësore dhe ndihma tjera ushtarake në Ukrainë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori