LAJMI I FUNDIT:
Britania e Madhe

Britania e Madhe

3485 Artikuj

Gjatë muajit shkurt, Rusia pësoi humbjet mesatare ditore më të mëdha që nga fillimi i luftës në Ukrainë – thotë inteligjenca britanike

Gjatë muajit shkurt, Rusia pësoi humbjet mesatare ditore më të mëdha që nga fillimi i luftës në Ukrainë – thotë inteligjenca britanike

Nga Bota
U godit nga Houthit, braktiset nga ekuipazhi – fundoset anija “britanike” e mallrave në Detin e Kuq

U godit nga Houthit, braktiset nga ekuipazhi – fundoset anija “britanike” e mallrave në Detin e Kuq

Nga Bota
Punëtorët britanikë gjetën një mesazh misterioz në një oxhak të vjetër – kush është “James Bond” i vitit 1966 dhe pse duhet të heshtim?

Punëtorët britanikë gjetën një mesazh misterioz në një oxhak të vjetër – kush është “James Bond” i vitit 1966 dhe pse duhet të heshtim?

Kuriozitete
Çifti anglez gjen një kalim të fshehtë nëntokësor në oborrin e tyre

Çifti anglez gjen një kalim të fshehtë nëntokësor në oborrin e tyre

Interesante
Njihuni me veturën më të shtrenjtë të planetit – modeli i ri nga Rolls-Royce kap vlerën e afro 30 milionë eurove

Njihuni me veturën më të shtrenjtë të planetit – modeli i ri nga Rolls-Royce kap vlerën e afro 30 milionë eurove

Auto Lajme
Kurti dhe Heaton-Harris dakordohen për të eksploruar bashkëpunimin e mëtejmë Kosovë-Irlandë Veriore

Kurti dhe Heaton-Harris dakordohen për të eksploruar bashkëpunimin e mëtejmë Kosovë-Irlandë Veriore

Kosovë
Në vend të “PO” u dëgjua diçka tjetër – Të sapomartuarit u tronditën, më pas shpërthyen të qeshurat

Në vend të “PO” u dëgjua diçka tjetër – Të sapomartuarit u tronditën, më pas shpërthyen të qeshurat

Fun Lajme
Kurti pritet në takim nga ministrja e parë e Irlandës së Veriut

Kurti pritet në takim nga ministrja e parë e Irlandës së Veriut

Kosovë
Kreu i ushtrisë britanike tregon se kur Ukraina mund të fillojë kundërofensivën  

Kreu i ushtrisë britanike tregon se kur Ukraina mund të fillojë kundërofensivën  

Evropa
Kurti: Britania vend që nuk ua kthen shpinën aleatëve të saj, nuk rri duarkryq përball agresionit dhe dhunës

Kurti: Britania vend që nuk ua kthen shpinën aleatëve të saj, nuk rri duarkryq përball agresionit dhe dhunës

Kosovë
Kanadezja papritur merr rreth 20 mijë euro nga një person që nuk e dinte se ekzistonte

Kanadezja papritur merr rreth 20 mijë euro nga një person që nuk e dinte se ekzistonte

Amerika
Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Interesante
Trump thotë se ‘nuk do ta mbronte’ Princin Harry nëse ai rizgjidhet, pretendon se 39-vjeçari e ‘ka tradhtuar’ Mbretëreshën

Trump thotë se ‘nuk do ta mbronte’ Princin Harry nëse ai rizgjidhet, pretendon se 39-vjeçari e ‘ka tradhtuar’ Mbretëreshën

Amerika
Çifti nga Britania shpenzojnë mbi 15 mijë euro për tortën e tyre të dasmës

Çifti nga Britania shpenzojnë mbi 15 mijë euro për tortën e tyre të dasmës

Interesante
Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Nga Bota
Paralajmëron Sekretari britanik i Mbrojtjes: Putin mundet sërish të përdor sulmet me Novichok në vendin tonë

Paralajmëron Sekretari britanik i Mbrojtjes: Putin mundet sërish të përdor sulmet me Novichok në vendin tonë

Evropa
SHBA dhe Britania kryejnë raundin e katërt të sulmeve kundër Houthi-ve në Jemen

SHBA dhe Britania kryejnë raundin e katërt të sulmeve kundër Houthi-ve në Jemen

Nga Bota
Shkaktoi një nga evakuimet më të mëdha në Britani, bomba e Luftës së Dytë Botërore shpërthehet në mënyrë të sigurt në det

Shkaktoi një nga evakuimet më të mëdha në Britani, bomba e Luftës së Dytë Botërore shpërthehet në mënyrë të sigurt në det

Evropa
Britania do të dërgojë municione në vlerë të rreth 300 milionë eurove Ukrainës

Britania do të dërgojë municione në vlerë të rreth 300 milionë eurove Ukrainës

Evropa
Disa të lënduar pasi turistët britanikë ‘u përleshën me punonjëset tajlandeze të seksit’ – sherri filloi për shkak të pagesës

Disa të lënduar pasi turistët britanikë ‘u përleshën me punonjëset tajlandeze të seksit’ – sherri filloi për shkak të pagesës

Nga Bota
Edhe aleatët edhe Kushtetuta, Osmani: Nuk mundet Kosova të ketë asnjë sukses pa bashkëpunimin dhe mbështetjen e partnerëve

Edhe aleatët edhe Kushtetuta, Osmani: Nuk mundet Kosova të ketë asnjë sukses pa bashkëpunimin dhe mbështetjen e partnerëve

Kosovë
Shqipëria dhe Britania me task-forcë kundër krimit të organizuar

Shqipëria dhe Britania me task-forcë kundër krimit të organizuar

Shqipëri
Britania do të investojë mbi 5 miliardë euro vetëm në drona

Britania do të investojë mbi 5 miliardë euro vetëm në drona

Evropa
Po lëvizte me shpejtësi të madhe, tërë rrethrrotullimin e kaloi duke fluturuar me veturë – britaniku përplaset me një mjet tjetër

Po lëvizte me shpejtësi të madhe, tërë rrethrrotullimin e kaloi duke fluturuar me veturë – britaniku përplaset me një mjet tjetër

Evropa