LAJMI I FUNDIT:

Një “shtëpi-varkë” në Londër shitet për dyfishin e çmimit të një shtëpie në Mbretërinë e Bashkuar

Një “shtëpi-varkë” në Londër shitet për dyfishin e çmimit të një shtëpie në Mbretërinë e Bashkuar

Një “shtëpi-varkë” në një nga vendet më elitare buzë lumit të kryeqytetit britanik thuhet se është shitur për mbi gjysmë milioni funte.

Kjo shifër thuhet të jetë sa pothuajse dyfishi i çmimit të shtëpive të shumicës së njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar.


Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, “Aldous Boathouse”, e vendosur pranë lumit Thames në Teddington, në jugperëndim të Londrës, doli në treg për herë të parë në 24 vjet dhe tani është shitur për 537,000 £.

Për krahasim, sipas Indeksit të Çmimeve të Shtëpive të Zoopla për maj 2024, çmimi mesatar i shtëpisë në Mbretërinë e Bashkuar ishte 264,900 funte – dhe shtëpia e varkave është më shumë se dyfishi i vlerës në vlerë.

E ndërtuar rreth vitit 1874, prona u restaurua në vitin 1999, por tani duket se ka nevojë edhe për pak punë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Boshnjaku i dehur bëri një ndër marrëzitë e paparë në jetë

Boshnjaku i dehur bëri një ndër marrëzitë e paparë në jetë

Fun
Çifti nga Kuvajti divorcohet vetëm tre minuta pasi u shpallën burrë e grua, arsyeja do iu bëjë të qeshni

Çifti nga Kuvajti divorcohet vetëm tre minuta pasi u shpallën burrë e grua, arsyeja do iu bëjë të qeshni

Fun
Stjuardesa e qetësoi foshnjën që qante me një gjest të mrekullueshëm

Stjuardesa e qetësoi foshnjën që qante me një gjest të mrekullueshëm

Fun
Balena

Balena "fluturoi" nga uji dhe fundosi varkën, ekuipazhi u shpëtua nga dy vëllezër që ishin në një anije afër

Interesante
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Kalo në kategori