LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia

289 Artikuj

Çifti britanik mbeti i tronditur me atë që zbuloi në shtëpinë e tyre të re

Çifti britanik mbeti i tronditur me atë që zbuloi në shtëpinë e tyre të re

Interesante
Kjo shtëpi në Skoci mund të bëhet e juaja për vetëm 11,500 euro, nëse jeni të gatshëm t’i pastroni mbeturinat brenda saj

Kjo shtëpi në Skoci mund të bëhet e juaja për vetëm 11,500 euro, nëse jeni të gatshëm t’i pastroni mbeturinat brenda saj

Interesante
Një zjarr i madh shkatërroi një shtëpi në Angli, pronarët dhe kuajt e tyre u shpëtuan nga qentë e tyre

Një zjarr i madh shkatërroi një shtëpi në Angli, pronarët dhe kuajt e tyre u shpëtuan nga qentë e tyre

Nga Bota
Njerëzit gjatë gjithë ditës ecnin përmes oborrit të tij, pronari i shtëpisë gjeti një mënyrë interesante për t’i ndaluar

Njerëzit gjatë gjithë ditës ecnin përmes oborrit të tij, pronari i shtëpisë gjeti një mënyrë interesante për t’i ndaluar

Interesante
E dini pse secila shtëpi ka aromën e vet specifike?

E dini pse secila shtëpi ka aromën e vet specifike?

Shtëpi dhe dekor
Shtëpia trekëndëshe e cila imiton peizazhin malor (Plani i hollësishëm)

Shtëpia trekëndëshe e cila imiton peizazhin malor (Plani i hollësishëm)

Dizajn dhe Arkitekturë
Mjalti filloi të “rridhte” nëpër mure, një familje në Angli zbuloi se shtëpia e tyre ishte shndërruar në një koshere gjigante bletësh

Mjalti filloi të “rridhte” nëpër mure, një familje në Angli zbuloi se shtëpia e tyre ishte shndërruar në një koshere gjigante bletësh

Interesante
Për shkak të kostos së jetesës, britaniku u zhvendos në një kontejner të cilin e transformoi në një shtëpi

Për shkak të kostos së jetesës, britaniku u zhvendos në një kontejner të cilin e transformoi në një shtëpi

Interesante
Shtëpia në New Jersey shpërtheu derisa zjarrfikësit ishin brenda – fatmirësisht ‘ata ishin në vendin e duhur’

Shtëpia në New Jersey shpërtheu derisa zjarrfikësit ishin brenda – fatmirësisht ‘ata ishin në vendin e duhur’

Amerika
Njihuni me britanikun që jeton në shtëpinë e vogël prej 13 metrave katrorë që e ndërtoi në oborrin e mikut – thotë se i kursen 600 funte në muaj

Njihuni me britanikun që jeton në shtëpinë e vogël prej 13 metrave katrorë që e ndërtoi në oborrin e mikut – thotë se i kursen 600 funte në muaj

Interesante
Njerëzit që vizitojnë ‘shtëpinë më të vogël në Britani’ ankohen se është ‘shumë e vogël’

Njerëzit që vizitojnë ‘shtëpinë më të vogël në Britani’ ankohen se është ‘shumë e vogël’

Interesante
Një shtëpi dykatëshe po ndërtohet në Houston me printer 3D

Një shtëpi dykatëshe po ndërtohet në Houston me printer 3D

Lajme Teknologji
Britanikja tregon se cila është pjesa më e vështirë e të jetuarit në bllok banesash në mes të një rrethrrotullimi

Britanikja tregon se cila është pjesa më e vështirë e të jetuarit në bllok banesash në mes të një rrethrrotullimi

Interesante
Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Çifti britanik heq dorë nga stili i vjetër i jetës për të jetuar në furgonin e tyre

Interesante
Tjegulla ‘Continental 9’ me një ngjyrë të parezistueshme çokollate!

Tjegulla ‘Continental 9’ me një ngjyrë të parezistueshme çokollate!

Marketing
Detajet që e bëjnë shtëpinë të duket e lirë dhe e bukur

Detajet që e bëjnë shtëpinë të duket e lirë dhe e bukur

Rregullimi i shtëpisë
EarthRoamer SX 2023 – “shtëpia motorike” e cila është e përshtatshme edhe për terren malor

EarthRoamer SX 2023 – “shtëpia motorike” e cila është e përshtatshme edhe për terren malor

Modelet e Reja
Familja britanike që jeton në mes të një rrethrrotullimi

Familja britanike që jeton në mes të një rrethrrotullimi

Interesante
Një dre hyn në një shtëpi në Wisconsin – mbetet i bllokuar për tre orë

Një dre hyn në një shtëpi në Wisconsin – mbetet i bllokuar për tre orë

Fun Lajme
Shtëpia në formë këpucësh në Pensilvani mund të merret me qira

Shtëpia në formë këpucësh në Pensilvani mund të merret me qira

Interesante
Orari kur duhet ta pastroni shtëpinë

Orari kur duhet ta pastroni shtëpinë

Rregullimi i shtëpisë
Projekti i shtëpisë e cila lehtë mund të ndahet në rast divorci

Projekti i shtëpisë e cila lehtë mund të ndahet në rast divorci

Dizajn dhe Arkitekturë
Shtëpia e mrekullueshme prej druri në pyll që transformohet dhe përshtatet (Plani detaj)

Shtëpia e mrekullueshme prej druri në pyll që transformohet dhe përshtatet (Plani detaj)

Dizajn dhe Arkitekturë
Disa mënyra për të ruajtur nxehtësinë në shtëpi pa shpenzuar shumë

Disa mënyra për të ruajtur nxehtësinë në shtëpi pa shpenzuar shumë

Rregullimi i shtëpisë