LAJMI I FUNDIT:
Britania e Madhe

Britania e Madhe

3566 Artikuj

Ky është lumi më i ‘rrezikshëm’ në botë: Duket i thjeshtë dhe i qetë, por askush nuk ka shpëtuar i gjallë pas rënies në të

Ky është lumi më i ‘rrezikshëm’ në botë: Duket i thjeshtë dhe i qetë, por askush nuk ka shpëtuar i gjallë pas rënies në të

Evropa
Britanikja provoi për herë të parë byrekun – mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun – mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun Lajme
Skandal në partinë e njohur britanike: Përjashtohet anëtari i rëndësishëm pasi ishte pasiv, rezulton se ai kishte vdekur muaj më parë

Skandal në partinë e njohur britanike: Përjashtohet anëtari i rëndësishëm pasi ishte pasiv, rezulton se ai kishte vdekur muaj më parë

Evropa
Britania e Madhe prezanton laserin e ri ushtarak që mund të përdoret për të shënjestruar dronët rus në Ukrainë

Britania e Madhe prezanton laserin e ri ushtarak që mund të përdoret për të shënjestruar dronët rus në Ukrainë

Evropa
Pasagjerët largohen nga aeroplani në Barcelonë – arsyeja mund t’ju habisë, por është e rëndësishme ta dini

Pasagjerët largohen nga aeroplani në Barcelonë – arsyeja mund t’ju habisë, por është e rëndësishme ta dini

Evropa
Rritja e nivelit të ujit nga përmbytjet në Britani, bllokon klientët në kafene – pamje nga brendësia e lokalit

Rritja e nivelit të ujit nga përmbytjet në Britani, bllokon klientët në kafene – pamje nga brendësia e lokalit

Evropa
Kadetja e FSK-së shpërblehet me Bexhin e Komandantit të Akademisë Mbretërore Ushtarake Sandhurst

Kadetja e FSK-së shpërblehet me Bexhin e Komandantit të Akademisë Mbretërore Ushtarake Sandhurst

Siguri
Pabi në Britani i pushtuar nga fantazma – vazhdimisht ua derdh pijet në tokë klientëve – kamerat e sigurisë filmojnë rastin e fundit

Pabi në Britani i pushtuar nga fantazma – vazhdimisht ua derdh pijet në tokë klientëve – kamerat e sigurisë filmojnë rastin e fundit

Interesante
Dy britanikë bien nga luhatësja gjigante, përplasen direkt në asfalt – pjesëmarrësit filmojnë momentin rrëqethës

Dy britanikë bien nga luhatësja gjigante, përplasen direkt në asfalt – pjesëmarrësit filmojnë momentin rrëqethës

Evropa
Ministri serb i Tregtisë “ankohet përsëri” te BE, Britania e Madhe, SHBA dhe CEFTA – lidhur me ndalimin e shitjes së mallrave serbe në Kosovë

Ministri serb i Tregtisë “ankohet përsëri” te BE, Britania e Madhe, SHBA dhe CEFTA – lidhur me ndalimin e shitjes së mallrave serbe në Kosovë

Serbia
Zbardhen detajet e takimit mes Macron dhe Sunak ku u diskutua edhe për Ukrainën

Zbardhen detajet e takimit mes Macron dhe Sunak ku u diskutua edhe për Ukrainën

Nga Bota
Që nga lindja kishte probleme me dëgjim, mjekët i vendosën një aparat – momenti kur britaniku dëgjon për herë të parë zërin e prindërve

Që nga lindja kishte probleme me dëgjim, mjekët i vendosën një aparat – momenti kur britaniku dëgjon për herë të parë zërin e prindërve

Interesante
Retë ‘jashtëzakonisht intensive’ me pluhur nga Saharaja godasin Evropën

Retë ‘jashtëzakonisht intensive’ me pluhur nga Saharaja godasin Evropën

Evropa
Këshilli i Sigurimit do të shqyrtojë kërkesën e Palestinës për anëtarësim në OKB

Këshilli i Sigurimit do të shqyrtojë kërkesën e Palestinës për anëtarësim në OKB

Nga Bota
Momenti i frikshëm kur aeroplani “rrëshqiti në pistë” gjatë stuhisë së fuqishme që përfshiu Britaninë e Madhe

Momenti i frikshëm kur aeroplani “rrëshqiti në pistë” gjatë stuhisë së fuqishme që përfshiu Britaninë e Madhe

Evropa
Ushtarët britanikë në Kenia u detyruan të bëjnë seks ‘të pambrojtur’ me prostitutat, ‘për të dëshmuar se sa të guximshëm janë’

Ushtarët britanikë në Kenia u detyruan të bëjnë seks ‘të pambrojtur’ me prostitutat, ‘për të dëshmuar se sa të guximshëm janë’

Nga Bota
Sigurimi i lokalit përplas me kokë për asfalti një burrë në Britani të Madhe – publikohen pamjet rrëqethëse

Sigurimi i lokalit përplas me kokë për asfalti një burrë në Britani të Madhe – publikohen pamjet rrëqethëse

Evropa
Një aeroplan ‘vetëm preku pistën’ dhe u ngrit në qiell: Mijëra njerëz pa rrymë, dhjetëra fluturime të anuluara – pasi një stuhi goditi Britaninë e Madhe

Një aeroplan ‘vetëm preku pistën’ dhe u ngrit në qiell: Mijëra njerëz pa rrymë, dhjetëra fluturime të anuluara – pasi një stuhi goditi Britaninë e Madhe

Evropa
Britaniku duke shëtitur qenin, gjeti një thesar 2000-vjeçar – kjo ndodh rrallë, nëna menjëherë reagoi

Britaniku duke shëtitur qenin, gjeti një thesar 2000-vjeçar – kjo ndodh rrallë, nëna menjëherë reagoi

Evropa
Njeriu më i vjetër në botë ka një këshillë për një jetë më të gjatë

Njeriu më i vjetër në botë ka një këshillë për një jetë më të gjatë

Interesante
Range Rover zbulon modelin e ri SV Burford

Range Rover zbulon modelin e ri SV Burford

Modelet e Reja
Gjarpri i zhdukur për më shumë se një vit gjendet mbi çatinë e një garazhi në Britani

Gjarpri i zhdukur për më shumë se një vit gjendet mbi çatinë e një garazhi në Britani

Interesante
Ukraina u ndan mirënjohje grupit të hakerëve që kryejnë sulme kibernetike kundër Rusisë

Ukraina u ndan mirënjohje grupit të hakerëve që kryejnë sulme kibernetike kundër Rusisë

Evropa
Britaniku pranoi se vodhi një tualet ari me vlerë gjashtë milionë dollarë nga pallati i shtëpisë së Winston Churchill

Britaniku pranoi se vodhi një tualet ari me vlerë gjashtë milionë dollarë nga pallati i shtëpisë së Winston Churchill

Fun Lajme