Trepça ’89 lëshon fitoren nga duart në minutat e fundit ndaj Ballkanit

Trepça ’89 ka barazuar 1-1 me Ballkanin në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e tretë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ndeshja nisi me një ritëm të lartë, me dy skuadrat që tentuan të kalonin herët në epërsi

Skuadra vendase rrezikoi me anë të Rilind Nimanit, Ricardo Faty e Christian Mba, por që të tre nuk ia dolën të mposhtin portierin kundërshtar.

Në anën tjetër, kampioni në fuqi po ashtu pati raste të sigurta shënimi, mirëpo të saktë nuk u treguan Ermal Krasniqi, Lindon Ermallahu e Albion Rrahmani.

Në 45 minutat e dytë ishte një skenar tjetër, pasi dy ekipet u angazhuan më shumë, derisa u shënuan edhe dy gola.

Edhe pjesa e dytë kishte një insistim nga dy skuadrat për të shënuar golin e epërsisë, ndërsa fati i takimit u vendos në minutat e fundit.

Ishte minuta e 77-të e takimit, kur Mba asistoi te Abdulah Oyekanmi, që realizoi golin e epërsisë, dhe u mendua se kishin fituar tri pikë të mëdha.

Por, Ballkani nuk u dorëzua deri në fund dhe ia doli t’i barazonte shifrat në 1-1 me golin e realizuar prej Ermal Krasniqit (90+1).

Ballkani vazhdon të jetë në vendin e dytë me 34 pikë, ndërsa Trepça ’89 është ngjitur në të tetin me 19 sosh. /Telegrafi/

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Shqetësime të mëdha për Bayernin, lëndohen edhe dy yje tjerë para ndeshjes me Real Madridin

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur