LAJMI I FUNDIT:

Ish-mesfushori i Barcelonës thotë se Messi nuk është kapiteni më i mirë

Ish-mesfushori i Barcelonës thotë se Messi nuk është kapiteni më i mirë

Cilësitë e Lionel Messit si kapiten janë vënë nën dyshim nga ish -bashkëlojtari i tij te Barcelona, Ivan Rakitic.

Argjentinasi ishte kapiteni i Barçës nga viti 2018 deri në vitin 2021, kur u transferua në Paris Saint-Germain në fund të kontratës së tij.

Rakitic, i cili tani luan me Al-Shabab në Ligën Pro Saudite, pranoi se Messi është më i miri në histori të futbollit.


Messi me paraqitje të jashtëzakonshme, realizon dy gola dhe bën dy asistime në fitoren e thellë të Inter Miamit
Lexo po ashtu Messi me paraqitje të jashtëzakonshme, realizon dy gola dhe bën dy asistime në fitoren e thellë të Inter Miamit

“Messi është më i miri në histori të futbollit dhe ai këtë e ka dëshmuar në shumë raste”.

“Dhe nëse do ta vendoste mendjen, ai mund të ishte mbrojtësi i majtë më i mirë në botë nëse do të donte”.

“Edhe pse ndonjëherë ai nuk ishte kapiteni më i mirë për t’ju thënë se çfarë duhet të bënit, kjo ndodhi sepse ai ishte unik dhe i ndryshëm”, deklaroi mesfushori kroat.

Messi ngriti një titull të La Ligës spanjolle dhe një Copa del Rey si kapiten, lojtari i parë joevropian që mban shiritin në krahë në historinë e klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori