Messi me paraqitje të jashtëzakonshme, realizon dy gola dhe bën dy asistime në fitoren e thellë të Inter Miamit

Lionel Messi ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit amerikan MLS, ku Inter Miami ka marrë fitore në udhëtim 1-4 te New England Revolution.

Futbollisti më i mirë në botë për vitin e fundit, ka dhënë një paraqitje fantastike në Gillette Stadium në prani të 65 mijë tifozëve me dy gola dhe dy asistime.

Golin e parë argjentinasi e realizoi në minutën e 32-të pas një asistimi nga Taylor për t’i barazuar shifrat në 1-1, ku me këtë rezultat u mbyllën edhe 45 minutat e para.

Ishte minuta e 68-të e ndeshjes, kur Messi u shërbye në mënyrë të mrekullueshme nga Sergi Busquets për të realizuar golin e dytë.

Pas kësaj argjentinasi vazhdoi shkëlqimin me asistime, teksa shërbeu Cremaschin dhe Luis Suarezin që realizuan për 1-3 dhe 1-4.

Me këtë fitore Inter Miami ngritët në pozitën e parë në tabelë me 21 pikë në Konferencën e Lindjes.

Ndërkohë Messi me dy golat e shënuar gjithashtu është ngritur në pozitën e parë të golashënuesve në MLS, pasi tani ka nëntë gola dhe tetë asistime. /Telegrafi/

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit