Barcelona mposht si mysafir Sevillan, ngjitet në pozitën e dytë në La Liga

Barcelona ka fituar si mysafir i Sevillas me rezultat 3-0 në kuadër të javës së katërt në La Liga.

Të besuarit e Xavit ishin në formë të lartë në këtë përballje, duke krijuar shumë para portës së Sevillas.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 21-të, kur Raphinha nga afër shënoi me kokë për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli dytë për katalanasit, me Jules Kounde që asistoi bukur për Robert Lewandowskin që shënoi për 2-0.

Krejt në fund të pjesës së parë, Ousmane Demele kishte raste të mirë, por goditja e tij shko ngjitur me shtyllën.

Edhe pjesën e dytë e nisi shumë mirë Barcelona, duke shënuar që në minutën e 50-të, kur Kounde gjeti Eric Garcian që shënoi për 3-0.

Pas golit të tretë Barcelona kishte edhe disa raste, sidomos me Lewandowskin, por polaku nuk ishte i saktë.

Barcelona tani ka 10 pikë dhe mban vendin e dytë në La Liga, me dy pikë më pak se Real Madridi. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Bayern Munich – Real Madrid: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i klasikes evropiane

Eksperti i leximit të buzëve zbulon fjalët që Salah ia tha Kloppit gjatë përplasjes së ashpër

Nga tetë ndeshje ka vetëm një barazim dhe tjerat humbje: Ylli i Realit që nuk ka fituar kurrë përballë Bayernit

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit