Idrizi e pranon se Trepça ’89 mori një fitore të mundimshme përballë Besës

(Foto: Screenshot/SuperSport)

Trepça ’89 ka marrë një fitore spektakolare në kuadër të javës së 14-të në Superligën e Kosovës.

Skuadra nga Mitrovica fitoi 4-2 në shtëpi përballë Besës, mirëpo që pjesën më të madhe të punës e kryen në 45 minutat e parë.

Trajneri Shpëtim Idrizi e pranoi se ishte një fitore e mundimshme, pasi duhet pasur kujdes ndaj skuadrave si ajo e Pejës.

Mbyllet ndeshja dramatike mes Trepçës '89 dhe Besës me gjashtë gola të shënuara
Lexo po ashtu Mbyllet ndeshja dramatike mes Trepçës '89 dhe Besës me gjashtë gola të shënuara

“E kemi ditur që do jetë një ndeshje e vështirë, pavarësisht renditjes tabelore dhe skuadrës që tashmë ka Besa”, ka thënë trajneri i Trepçës ’89 për ‘ArtSport’.

“Ndaj këtyre ekipeve kur nuk realizon të vështirësohen punët. Megjithatë, pavarësisht asaj, ne fituam me meritë për vazhdimësinë e kampionatit”  ka shtuar më tej Idrizi. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Top ylli i Bayernit po vuan nga një lëndim – pjesëmarrja e tij ndaj Real Madridit në dyshim serioz

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Gol në sekondën e fundit, Leverkuseni vazhdon të jetë i pamposhtur në këtë edicion