LAJMI I FUNDIT:

KF Besa

470 Artikuj

SC Besa 1923 njofton se do të garojë në Ligën e Parë të Kosovës sezonin e ardhshëm

SC Besa 1923 njofton se do të garojë në Ligën e Parë të Kosovës sezonin e ardhshëm

Liga e Parë
Agim Elshani: Investova në futboll e nuk përfitova, mirëpres nismat për rithemelimin e KF Besa

Agim Elshani: Investova në futboll e nuk përfitova, mirëpres nismat për rithemelimin e KF Besa

Ndërkombëtare
FC Besa Peja, klubin i ri pejan që kërkon ta pasojë klubin 100 vjeçar

FC Besa Peja, klubin i ri pejan që kërkon ta pasojë klubin 100 vjeçar

Kosovë
Robert Gjeraj pensionohet nga futbolli në moshën 39-vjeçare

Robert Gjeraj pensionohet nga futbolli në moshën 39-vjeçare

Superliga
Klubet nga Peja dominuan këtë vit tri nga katër sportet kryesore në Kosovë

Klubet nga Peja dominuan këtë vit tri nga katër sportet kryesore në Kosovë

Sport
Zyrtare: Redon Syla përforcon Malishevën

Zyrtare: Redon Syla përforcon Malishevën

Superliga
Zyrtare: Llapi nënshkruan me portierin Agron Kolaj

Zyrtare: Llapi nënshkruan me portierin Agron Kolaj

Superliga
Besa e Pejës mohon shuarjen dhe mos pjesëmarrjen në gara, konfirmon regjistrimin për sezonin 2022/23

Besa e Pejës mohon shuarjen dhe mos pjesëmarrjen në gara, konfirmon regjistrimin për sezonin 2022/23

Sport vendor
Borxhet e shumta dhe mungesa e lojtarëve bën që Besa e Pejës të mos merr pjesë në garat e Ligës së Dytë të Kosovës

Borxhet e shumta dhe mungesa e lojtarëve bën që Besa e Pejës të mos merr pjesë në garat e Ligës së Dytë të Kosovës

Kosovë
Në pritje të rikthimit të fuqishëm të futbollit në qytetin e Pejës

Në pritje të rikthimit të fuqishëm të futbollit në qytetin e Pejës

Sport vendor
Tri herë kampioni i Kosovës, Besa e Pejës, bie edhe nga Liga e Parë

Tri herë kampioni i Kosovës, Besa e Pejës, bie edhe nga Liga e Parë

Liga e Parë
FFK me telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Eroll Krasniqit

FFK me telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Eroll Krasniqit

Kosovë
Ndërron jetë Eroll Krasniqi – mesfushori legjendar i Besës

Ndërron jetë Eroll Krasniqi – mesfushori legjendar i Besës

Kosovë
Favoritët kalojnë në rrethin tjetër të Kupës së Kosovës

Favoritët kalojnë në rrethin tjetër të Kupës së Kosovës

Superliga
Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës në futboll – duele mjaft interesante

Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës në futboll – duele mjaft interesante

Superliga
Zyrtare: Gentrit Salihu kalon nga Besa e Pejës te Porto

Zyrtare: Gentrit Salihu kalon nga Besa e Pejës te Porto

Ligat tjera
Rinor Jahmurataj, talenti që premton shumë në futbollin kosovar

Rinor Jahmurataj, talenti që premton shumë në futbollin kosovar

Liga e Parë
Përfundoi edicioni 2020/21 në Superligën e Kosovës: Kush luan në Ligën e Kampionëve, atë të Evropës, mbijetesa, barazhi dhe kush ra nga liga

Përfundoi edicioni 2020/21 në Superligën e Kosovës: Kush luan në Ligën e Kampionëve, atë të Evropës, mbijetesa, barazhi dhe kush ra nga liga

Superliga
Ballkani demolon kampionin, Besa shkakton befasi ndaj Gjilanit

Ballkani demolon kampionin, Besa shkakton befasi ndaj Gjilanit

Superliga
Ndeshje interesante për mbijetesë, Llapi – Feronikeli, Trepça ’89 – Drenica dhe Besa – Gjilani: Formacionet zyrtare

Ndeshje interesante për mbijetesë, Llapi – Feronikeli, Trepça ’89 – Drenica dhe Besa – Gjilani: Formacionet zyrtare

Superliga
Java e fundit në Superligën e Kosovës, luhet për Evropën dhe mbijetesën

Java e fundit në Superligën e Kosovës, luhet për Evropën dhe mbijetesën

Superliga
Tabela e Superligës së Kosovës pas javës së 35-të: Prishtina u shpall kampion, lufta për mbijetesë edhe më e zjarrtë

Tabela e Superligës së Kosovës pas javës së 35-të: Prishtina u shpall kampion, lufta për mbijetesë edhe më e zjarrtë

Superliga
Lufta për mbijetesë edhe më e zjarrtë: Arbëria mposht Llapin, Feronikeli fiton me rezultat komod ndaj Besës

Lufta për mbijetesë edhe më e zjarrtë: Arbëria mposht Llapin, Feronikeli fiton me rezultat komod ndaj Besës

Superliga
Arbëria – Llapi, Feronikeli – Besa: Formacionet zyrtare

Arbëria – Llapi, Feronikeli – Besa: Formacionet zyrtare

Superliga


mob5