Bayern Munich 2-1 Sevilla, notat e lojtarëve: Muller e Kimmich më të mirët te Bayerni, dështon portieri Bono

Bayern Munich -Sevilla FC. (Photo by Attila Kisbenedek - Pool/Getty Images)

Bayern Munich është fituese e Superkupës së Evropës, pasi në finale ka mposhtur Sevillën.

E desh të zhvilloheshin 120 minuta lojë për tu përcaktuar fituesi i kësaj përballje ku në fund triumfuan gjermanët me rezultat 2-1.

Lucas Ocampos realizoi golin e parë në ndeshje për Sevillën, teksa Leon Goretzka dhe Javi Martinez shënuan për Bayernin.

E notat më të larta në këtë takim tek skuadra fituese i morën treshja gjermane Joshua Kimmich, Thomas Muller e Serge Gnabry.

Lucas Ocampos . (Photo by Attila Kisbenedek – Pool/Getty Images)

Ndërkohë lojtari me notën më të lartë në ndeshje ishte Lucas Ocampos i Sevillës.

Në anën tjetër nota më e ulët në ndeshje shkoi për portierin mysafir Bono. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët