LAJMI I FUNDIT:

Në fokus

Sot më freskët, temperaturat deri në 29 gradë

Sot më freskët, temperaturat deri në 29 gradë

Kosovë
Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Sociale
Kukësi, Shkodra dhe Elbasani me rritjen më të madhe të vdekjeve në dekadën e fundit

Kukësi, Shkodra dhe Elbasani me rritjen më të madhe të vdekjeve në dekadën e fundit

Shqipëri
Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Kosovë
Ukrainasit rrëzojnë edhe një aeroplan sulmues rus

Ukrainasit rrëzojnë edhe një aeroplan sulmues rus

Evropa
Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Shqipëri
Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Yjet
Hailey Bieber tregon me krenari barkun e saj në rritje, duket fantastike në kopertinën e revistës “W”

Hailey Bieber tregon me krenari barkun e saj në rritje, duket fantastike në kopertinën e revistës “W”

Yjet
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Cila është temperatura ideale për ta lëshuar klimën?

Cila është temperatura ideale për ta lëshuar klimën?

A e dini se...
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Deodorantë, shishe uji plastike…: Çfarë nuk duhet të lini në vetura në ditët e nxehta?

Deodorantë, shishe uji plastike…: Çfarë nuk duhet të lini në vetura në ditët e nxehta?

Auto Lajme
Musk: Prodhimi masiv i robotëve humanoidë fillon në Tesla

Musk: Prodhimi masiv i robotëve humanoidë fillon në Tesla

Lajme Teknologji
Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Fun Lajme
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Yjet

Në Trend

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Hakmarrja e Bashkimi Evropian ndaj Hungarisë - ndryshon vendin e takimit të ministrave

Hakmarrja e Bashkimi Evropian ndaj Hungarisë - ndryshon vendin e takimit të ministrave

Evropa
Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Sociale
Kalo në kategori

Lajme

Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Lajme
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini
Artikulli i “Slobodna Bosna”, që u publikua nga RTK, Bordi: Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Artikulli i “Slobodna Bosna”, që u publikua nga RTK, Bordi: Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Lajme
Heqja e vizave për serbët me pasaporta ilegale, KE: Është plotësim i vendimit për heqjen e vizave për Kosovën

Heqja e vizave për serbët me pasaporta ilegale, KE: Është plotësim i vendimit për heqjen e vizave për Kosovën

Lajme
Ambasadori britanik shkon në veri: Dëgjova shqetësimet dhe shpresat e komunitetit serb

Ambasadori britanik shkon në veri: Dëgjova shqetësimet dhe shpresat e komunitetit serb

Lajme
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Kalo në kategori
Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Lajme
Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Lajme
Tërmet në Shqipëri, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

Tërmet në Shqipëri, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

Lajme

"Një mirëmbajtëse tek unë paguhet 1300 euro", sipërmarrësit në Shqipëri flasin për ngritjen e çmimeve në bregdet

Lajme
Rruga e re turistike Shëngjin-Velipojë, Rama: Një tjetër aks panoramik mbresëlënës

Rruga e re turistike Shëngjin-Velipojë, Rama: Një tjetër aks panoramik mbresëlënës

Lajme
“Të kontrollohen të gjitha pularitë

“Të kontrollohen të gjitha pularitë", eksperti ngre alarmin për shpendët nga Brazili

Lajme
Kalo në kategori
Vetura e policisë përfshihet në aksidentin në Gjakovë, lëndohen tre persona

Vetura e policisë përfshihet në aksidentin në Gjakovë, lëndohen tre persona

Kronika e Zezë
Policia arreston një person në Prishtinë, sekuestron armë dhe municion në shtëpinë e tij

Policia arreston një person në Prishtinë, sekuestron armë dhe municion në shtëpinë e tij

Kronika e Zezë
Momenti i shpërthimit derisa qytetarët po laheshin në Liqenin e Ujmanit

Momenti i shpërthimit derisa qytetarët po laheshin në Liqenin e Ujmanit

Kronika e Zezë
Bie ashensori i një banese në Vushtrri, lëndohen dy gra

Bie ashensori i një banese në Vushtrri, lëndohen dy gra

Kronika e Zezë
Ra në kontakt me rrymën, humbën jetën 50 vjeçari në Drenas

Ra në kontakt me rrymën, humbën jetën 50 vjeçari në Drenas

Kronika e Zezë
U prezantua rrejshëm si polic dhe kontrolloi një veturë, arrestohet i dyshuari në Prishtinë

U prezantua rrejshëm si polic dhe kontrolloi një veturë, arrestohet i dyshuari në Prishtinë

Kronika e Zezë
Kalo në kategori
Humb jetën një 19-vjeçar nga Shkupi, goditet nga energjia elektrike

Humb jetën një 19-vjeçar nga Shkupi, goditet nga energjia elektrike

Lajme
QMK: Gjendja e krizës me zjarret nesër do të shqyrtohet në një seancë të Komitetit Drejtues

QMK: Gjendja e krizës me zjarret nesër do të shqyrtohet në një seancë të Komitetit Drejtues

Lajme
Komunikacioni në Maqedoni, në pikat kufitare pritet rreth 40 minuta

Komunikacioni në Maqedoni, në pikat kufitare pritet rreth 40 minuta

Lajme
MPB dorëzon kallëzim penal ndaj Drin Ahmetit dhe disa personave tjerë

MPB dorëzon kallëzim penal ndaj Drin Ahmetit dhe disa personave tjerë

Lajme
RMV-ja rrezikon të mbetet pa meteorologë, të rinjtë nuk interesohen për këtë degë

RMV-ja rrezikon të mbetet pa meteorologë, të rinjtë nuk interesohen për këtë degë

Lajme
Kalo në kategori

Sport

Më shumë
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier – ka befasi në mesin e emrave

Lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier – ka befasi në mesin e emrave

Premier League
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Zbulohet paga e Yamal tek Barcelona – Williams fiton dhjetë herë më shumë tek Bilbao

Zbulohet paga e Yamal tek Barcelona – Williams fiton dhjetë herë më shumë tek Bilbao

La Liga
Kalo në kategori

Magazina

Më shumë
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Magazina
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Kalo në kategori

Botë

Më shumë
Sondazhi i fundit - Harris e kalon Trumpin

Sondazhi i fundit - Harris e kalon Trumpin

Amerika
A mund të fitojë Kamala Harris kundër Donald Trumpit?

A mund të fitojë Kamala Harris kundër Donald Trumpit?

Amerika
Ukrainasit rrëzojnë edhe një aeroplan sulmues rus

Ukrainasit rrëzojnë edhe një aeroplan sulmues rus

Evropa
Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Kroacia
Kush është Kamala Harris dhe a do të bëhet ajo gruaja e parë presidente e SHBA-së?

Kush është Kamala Harris dhe a do të bëhet ajo gruaja e parë presidente e SHBA-së?

Botë
Mediat serbe publikojnë detaje të reja rreth vrasjes së Faton Hajrizit në Serbi

Mediat serbe publikojnë detaje të reja rreth vrasjes së Faton Hajrizit në Serbi

Serbia
Kalo në kategori

Ekonomi

Më shumë
UBT – lider i arsimit privat në Kosovë dhe rajon për nga renditja në Webometrics

UBT – lider i arsimit privat në Kosovë dhe rajon për nga renditja në Webometrics

UBT
Ephesus Travel Kosova me oferta speciale për Selectum Hotels

Ephesus Travel Kosova me oferta speciale për Selectum Hotels

Ephesus Travel Kosova Agency
Perffetën n’çantë, e çantën n’piknik

Perffetën n’çantë, e çantën n’piknik

Perfetta Pashteta
Trokit: 17 vite kreativitet dhe inovacion

Trokit: 17 vite kreativitet dhe inovacion

Trokit
Bllokohen 26 ton mish të shkrirë nga Brazili që vinte në Kosovë

Bllokohen 26 ton mish të shkrirë nga Brazili që vinte në Kosovë

Ekonomi
Golden Eagle fillon eksportin në Ukrainë

Golden Eagle fillon eksportin në Ukrainë

Golden Eagle Energy Drink
Kalo në kategori

Kultura

Më shumë
Emërtimi “Kosovë/Kosova” në shekujt osmanë

Emërtimi “Kosovë/Kosova” në shekujt osmanë

Kulture
Letrat e mjekut arbëresh (1916-1919): Burrat shqiptarë janë përtacë, gratë trajtohen si mushkat!

Letrat e mjekut arbëresh (1916-1919): Burrat shqiptarë janë përtacë, gratë trajtohen si mushkat!

Kulture
PO QAJ

PO QAJ

FOLMË TI, PRA, FOL NJË HERË

FOLMË TI, PRA, FOL NJË HERË

Poezi
ASKUSH NUK ËSHTË NË SHTËPI

ASKUSH NUK ËSHTË NË SHTËPI

Poezi
Julia Margaret Cameron dhe Francesca Woodman: Portretet për të ëndërruar

Julia Margaret Cameron dhe Francesca Woodman: Portretet për të ëndërruar

Fotografia
Kalo në kategori

Stili

Më shumë
Cila është temperatura ideale për ta lëshuar klimën?

Cila është temperatura ideale për ta lëshuar klimën?

A e dini se...
Kur seksi për herë të parë është tejet i keq: Tri gjëra duhet të keni parasysh

Kur seksi për herë të parë është tejet i keq: Tri gjëra duhet të keni parasysh

Intimitet dhe Pasion
Askush nuk guxon ta vizitojë këtë ishull që ka një sekret të tmerrshëm - nëse shkelni në të nuk do të dilni i gjallë

Askush nuk guxon ta vizitojë këtë ishull që ka një sekret të tmerrshëm - nëse shkelni në të nuk do të dilni i gjallë

A e dini se...
Ndoshta problemi jeni ju! 12 shenja që tregojnë se mund të jeni pak toksikë

Ndoshta problemi jeni ju! 12 shenja që tregojnë se mund të jeni pak toksikë

Lifestyle
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Astrologji
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori

Femra

Më shumë
Rihanna e çon trendin e xhinseve të gjera në një tjetër nivel

Rihanna e çon trendin e xhinseve të gjera në një tjetër nivel

Moda
Përse ish-i juaj duket aq i lumtur pas ndarjes dhe si ta pranoni këtë fakt

Përse ish-i juaj duket aq i lumtur pas ndarjes dhe si ta pranoni këtë fakt

Këshilla dhe arsye
Gratë humbasin ndjenjat e dashurisë në martesë shumë më shpejt se burrat, tregon një studim i ri

Gratë humbasin ndjenjat e dashurisë në martesë shumë më shpejt se burrat, tregon një studim i ri

Në çift
Jennifer Lopez tregoi se si të mbathni sandale japoneze me rripa këtë verë

Jennifer Lopez tregoi se si të mbathni sandale japoneze me rripa këtë verë

Moda
Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Keshilla Modë
Java e 12-të e shtatzënisë: Fundi i tremujorit të parë po afron, është koha për të përgatitur gardërobën tuaj të lehonisë

Java e 12-të e shtatzënisë: Fundi i tremujorit të parë po afron, është koha për të përgatitur gardërobën tuaj të lehonisë

Shtatzëna
Kalo në kategori

Tech

Më shumë
Musk: Prodhimi masiv i robotëve humanoidë fillon në Tesla

Musk: Prodhimi masiv i robotëve humanoidë fillon në Tesla

Teknologji
Kompania izraelite e sigurisë kibernetike Wiz “refuzon ofertën” prej 23 miliardë dollarësh të Google

Kompania izraelite e sigurisë kibernetike Wiz “refuzon ofertën” prej 23 miliardë dollarësh të Google

Teknologji

"Luftë" mes Inteligjencës Artificiale dhe matematikës

Teknologji
Apple do të përditësojë softuerin e iPhone 12 në Francë pasi shitjet në vend u ndaluan për shkak të niveleve të rrezatimit

Apple do të përditësojë softuerin e iPhone 12 në Francë pasi shitjet në vend u ndaluan për shkak të niveleve të rrezatimit

Teknologji
Microsoft pagoi 76 milionë dollarë për blerjen e një toke bujqësore

Microsoft pagoi 76 milionë dollarë për blerjen e një toke bujqësore

Teknologji
Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

Teknologji
Kalo në kategori

Fun

Më shumë
Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Fun
Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Nëna ka filmuar hapat e parë të vajzës së saj teksa ishin në një restorant

Fun
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Psikiku që parashikoi tentativën për vrasjen e Trumpit jep parashikimin e tij për zgjedhjet presidenciale në SHBA

Psikiku që parashikoi tentativën për vrasjen e Trumpit jep parashikimin e tij për zgjedhjet presidenciale në SHBA

Interesante
Kalo në kategori

Më të lexuarat

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Sondazhi i fundit - Harris e kalon Trumpin

Sondazhi i fundit - Harris e kalon Trumpin

Amerika
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare