LAJMI I FUNDIT:

Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore!

Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore!

Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë

Reklama

Përbërësit:

– 3 vezë;
– 1 gotë sheqer;
– 2 gota arra;
– 1 gotë grizë;
– 1 qese pluhur për ëmbëlsira;
– ½ gote vaj;
– 3 – 4 mollë të grira në rende;
– ½ gote qumësht;
– 1 lugë kakao pluhur.

Përgatitja:

Tundni vezët me sheqerin, shtoni vajin, qumështin, mollët, grizin me pluhurin për ëmbëlsira, arrat dhe kakaon pluhur.

Tretjen qiteni në tepsi dhe piqeni në 200 gradë Celsius rreth 30 minuta.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.