Nainggolan dhuron spektakël, Roma kualifikohet në çerekfinale (Video)

Roma ka arritur të shënoi një fitore të lehtë përballë Sampdorias në kuadër të Kupës së Italisë.

‘Giallorosët’, triumfuan me rezultat të thellë 4-0 për të kaluar në çerekfinale të Kupës italiane ku do t’i pret Cesena.

Nga minuta e parë e ndeshjes u dok qartë që Roma do ta fitojë këtë takim pas insistimit për të shënuar gol.

Në minutën e 25-të, mesfushori Leandro Paredes goditi bukur por golin ia mohoi shtylla.

Minuta e 39-të e ndeshjes solli edhe golin e parë, gol që ishte i jashtëzakonshëm i shënuar nga Radja Nainggolan me një goditje të fuqishme.

Me epërsinë minimale 1-0 dy skuadrat shkuan në pushim.

Edhe në pjesën e dytë Roma filloi fuqishëm duke kërkuar golin e sigurisë.

Tre minuta pasi filloi pjesa e dytë, Edin Dzeko arriti të shënoi golin e dytë pas një asistimi të bukur nga El Shaarawy.

Boshnjaku nuk vonoi dhe ia ktheu asistimin El Shaarawyt i cili shënoi për 3-0 në minutën e 61-të.

Ndërkohë për golin e fundit në ndeshje u përkujdes sërish mesfushori belg Radja Nainggolan që shënoi në minutën e 90-të për 4-0.

Pas kësaj fitore, Roma ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë ku do të përballet me Cesenën. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre