LAJMI I FUNDIT:
Edin Dzeko

Edin Dzeko

456 Artikuj

Info

Edin Dzeko është futbollist boshnjak i lindur më 17 mars 1986.

“Njihuni ndoshta me skuadrën më të mirë në Evropë” – edhe mediumi anglez e vlerëson lartë fillimin e jashtëzakonshëm të Fenerbahces

“Njihuni ndoshta me skuadrën më të mirë në Evropë” – edhe mediumi anglez e vlerëson lartë fillimin e jashtëzakonshëm të Fenerbahces

Ndërkombëtare
Bremer emëron sulmuesit më të fortë me të cilët është përballur në Serie A

Bremer emëron sulmuesit më të fortë me të cilët është përballur në Serie A

Serie A
Dzeko shpërndan një thënie të gazetarit shqiptar për Fenerbahcen – Islam Çupi kishte dhuruar disa perla për klubin turk

Dzeko shpërndan një thënie të gazetarit shqiptar për Fenerbahcen – Islam Çupi kishte dhuruar disa perla për klubin turk

Ligat tjera
Cilët lojtarë janë të lirë nga 1 korriku në Serie A

Cilët lojtarë janë të lirë nga 1 korriku në Serie A

Serie A
Gruaja e Dzekos pozoi me fanellën e Fenerbahces dhe mori komplimente për trupin e skalitur

Gruaja e Dzekos pozoi me fanellën e Fenerbahces dhe mori komplimente për trupin e skalitur

Yjet
Pas Dzekos do të largohen edhe gjashtë lojtarë nga Interi

Pas Dzekos do të largohen edhe gjashtë lojtarë nga Interi

Serie A
E konfirmuar, Dzeko në Stamboll për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar me Fenerbahcen

E konfirmuar, Dzeko në Stamboll për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar me Fenerbahcen

Ligat tjera
Katër futbollistët seniorë të Interit që pritet të largohen këtë verë

Katër futbollistët seniorë të Interit që pritet të largohen këtë verë

Serie A
Montella, Dzeko e Cuadrado në negociata me Fenerbahcen

Montella, Dzeko e Cuadrado në negociata me Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Montella po e merr drejtimin e Fenerbahces, krahas Dzekos do edhe futbollistin e Juves

Montella po e merr drejtimin e Fenerbahces, krahas Dzekos do edhe futbollistin e Juves

Ligat tjera
Dzeko merr ofertën më të madhe në karrierë, paratë e tilla vështirë refuzohen

Dzeko merr ofertën më të madhe në karrierë, paratë e tilla vështirë refuzohen

Ligat tjera
Al-Hilal përfshihet në garën për shërbimet e Dzekos

Al-Hilal përfshihet në garën për shërbimet e Dzekos

Ligat tjera
Klubi boshnjak ku Dzeko nisi karrierën i ka uruar fat në finalen e Ligës së Kampionëve me një foto nga fëmijëria

Klubi boshnjak ku Dzeko nisi karrierën i ka uruar fat në finalen e Ligës së Kampionëve me një foto nga fëmijëria

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Fenerbahce në kërkim te Dzekos

Fenerbahce në kërkim te Dzekos

Ligat tjera
Dilema e vetme për formacionin e Simone Inzaghit për finalen ndaj Man Cityt

Dilema e vetme për formacionin e Simone Inzaghit për finalen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Inzaghi u konfrontua me Dzekon në momentin e zëvendësimit

Inzaghi u konfrontua me Dzekon në momentin e zëvendësimit

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Milan 0-2 Inter: Shumë lojtarë shkëlqyen te fituesit

Notat e lojtarëve, Milan 0-2 Inter: Shumë lojtarë shkëlqyen te fituesit

Liga e Kampionëve
Super Inter në start, shënon dy herë brenda dhjetë minutash ndaj Milanit

Super Inter në start, shënon dy herë brenda dhjetë minutash ndaj Milanit

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve: Verona 0-6 Inter, Lautaro fantastik

Notat e lojtarëve: Verona 0-6 Inter, Lautaro fantastik

Serie A
Interi nëpërkëmb Veronan në triumfin që e mban në top katërshe

Interi nëpërkëmb Veronan në triumfin që e mban në top katërshe

Serie A
Onana dhe Calhanoglu shpjegojnë grindjen me Dzekon në fushë gjatë ndeshjes ndaj Portos

Onana dhe Calhanoglu shpjegojnë grindjen me Dzekon në fushë gjatë ndeshjes ndaj Portos

Liga e Kampionëve
Nuk ndalen zënkat mes lojtarëve të Interit – tani ishte radha e Onanas dhe Dzekos, futet në mes Calhanoglu

Nuk ndalen zënkat mes lojtarëve të Interit – tani ishte radha e Onanas dhe Dzekos, futet në mes Calhanoglu

Liga e Kampionëve
Dzeko i lumtur me fitoren ndaj Milanit: Paraqitje e madhe, nuk dua të flas për kontratën tani

Dzeko i lumtur me fitoren ndaj Milanit: Paraqitje e madhe, nuk dua të flas për kontratën tani

Serie A