0Shares

Pisa e Gennaro Gattusos dhe futbollistëve shqiptarë, Samir Ujkani, Edgar Çani e Rey Manaj, kanë marrë edhe një dënim tjetër me heqje të tre pikëve në Serie B për pagesat e vonuara.

Pisas i janë zbritur tashmë pikët për dështimin për të paguar në kohë tatimin mbi të ardhurat dhe kontributet për organet COVISOC dhe INPS.

Skuadra e shqiptarëve në Serie B ‘gozhdohet’ nga shteti Skuadra e shqiptarëve në Serie B ‘gozhdohet’ nga shteti

Është një deklaratë e dhënë nga federata italiane e futbollit [FIGC] që ka konfirmuar tashmë edhe një dënim për klubin në të njëjtën bazë.

Klubi nga Serie B gjithashtu janë gjobitur me 22,000 euro, ndërsa ish-drejtorit dhe përfaqësuesit ligjor, Giorgio Lorenzo Petronit i është dhënë një ndalim pesë-muajsh nga futbolli.

Gruaja e Essienit blen skuadrën italiane Gruaja e Essienit blen skuadrën italiane

Si pasojë, Pisa janë zhytur në telashe për rënie nga kategoria, me ekipin që tani gjendet në vendin e 20 në Serie B apo vetëm dy pikë prapa vendit që i shpëton nga rënia.

Ndryshe, pjesë e Pisas janë edhe dy futbollistët shqiptarë, portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, dhe sulmuesit e kombëtares shqiptare, Rey Manaj e Edgar Çani. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)