Ylli i Bollywood, Amitabh Bachchan është duke u trajtuar në spital, pasi rezultoi pozitiv me virusin vdekjeprurës.

Një gjë të tillë ka bërë përmes rrjetit social Twitter, ndërsa informoi të gjithë fansat për gjendjen e tij, shkruan Mirror.

“Kam rezultuar pozitiv me COVID, jamë duke u trajtuar në spital, familja dhe stafi janë testuar, jemi duke pritur rezultatet.

(Foto: Scott Barbour/Getty Images for IFFM/Guliver)

“Të gjitha ata që kanë pasur kontakt me mua këto 10 ditët e fundit, i lus që të testohen”, shkroi ai.

Përpos tij, edhe djali i aktorit pas kësaj ka rezultuar pozitiv, i cili fillimisht kishte vërejtur simptomat e e virusit.

(Foto: Scott Barbour/Getty Images for IFFM/Guliver)

Ndërkaq, 77 vjeçari famën e tij e kishte arritur gjatë vitit 1970, për shkak të rolit të tij në filmat Zanjeer, Deewaar dhe Sholay. /Telegrafi/