LAJMI I FUNDIT:

COVID-19

4576 Artikuj

Pandemia e radhës po vjen: A do të jemi gati?

Pandemia e radhës po vjen: A do të jemi gati?

Opinione
Gripi dhe Covid-19 rritën me 25% infeksionet respiratore në Shqipëri

Gripi dhe Covid-19 rritën me 25% infeksionet respiratore në Shqipëri

Shqipëri
Një grup shkencëtarësh nga Australia vijnë me ‘me disa detaje të reja‘ – ja pse Covid-19 mund të ketë rrjedhur nga një laborator

Një grup shkencëtarësh nga Australia vijnë me ‘me disa detaje të reja‘ – ja pse Covid-19 mund të ketë rrjedhur nga një laborator

Nga Bota
Një burrë nga Gjermania ishte vaksinuar 217 herë kundër COVID-19, brenda një periudhe prej 29 muajve

Një burrë nga Gjermania ishte vaksinuar 217 herë kundër COVID-19, brenda një periudhe prej 29 muajve

Kuriozitete
Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Shkencë
Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Shëndetësi
Bill Gates zbuloi se për cilën teori konspirative njerëzit e ndaluan atë në rrugë dhe e akuzuan ashpër

Bill Gates zbuloi se për cilën teori konspirative njerëzit e ndaluan atë në rrugë dhe e akuzuan ashpër

Kuriozitete
OBSH bën thirrje për nënshkrim të “traktatit të pandemisë” për t’u përgatitur për ‘Sëmundjen X – 20 herë më vdekjeprurëse se COVID-19″

OBSH bën thirrje për nënshkrim të “traktatit të pandemisë” për t’u përgatitur për ‘Sëmundjen X – 20 herë më vdekjeprurëse se COVID-19″

Nga Bota
Në qarkullim tri lloje të gripave, Sadiku: Në dy javët e para të janarit mbi 60 mijë vizita të pacientëve në QMF-të

Në qarkullim tri lloje të gripave, Sadiku: Në dy javët e para të janarit mbi 60 mijë vizita të pacientëve në QMF-të

Elfije Boletini
Cilat janë rreziqet kryesore gjeopolitike këtë vit?

Cilat janë rreziqet kryesore gjeopolitike këtë vit?

Evropa
​Situata me grip sezonal, Hashani: Gjendjes aktuale po i kontribuon COVID-19 dhe gripi i derrave

​Situata me grip sezonal, Hashani: Gjendjes aktuale po i kontribuon COVID-19 dhe gripi i derrave

Kosovë
COVID-19 ende përbën një kërcënim vdekjeprurës, paralajmëron OBSH

COVID-19 ende përbën një kërcënim vdekjeprurës, paralajmëron OBSH

Nga Bota
Shtatë persona të prekur me grip të derrit dhe një me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive

Shtatë persona të prekur me grip të derrit dhe një me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive

Elfije Boletini
Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Shëndetësi
Shtohen infektimet me Covid-19 në Shqipëri, 30 për qind e rasteve dalin pozitivë

Shtohen infektimet me Covid-19 në Shqipëri, 30 për qind e rasteve dalin pozitivë

Shqipëri
Rritja e rasteve me COVID-19 rikthen bartjen e maskave në disa spitale në SHBA

Rritja e rasteve me COVID-19 rikthen bartjen e maskave në disa spitale në SHBA

Amerika
COVID-19, lija e majmunit, mushkonjat,…: Çfarë kërcënimesh shëndetësore mund të na sjellë viti 2024?

COVID-19, lija e majmunit, mushkonjat,…: Çfarë kërcënimesh shëndetësore mund të na sjellë viti 2024?

Nga Bota
Ngjarjet më të rëndësishme botërore që shënuan vitin 2023

Ngjarjet më të rëndësishme botërore që shënuan vitin 2023

Nga Bota
Një variant i ri i coronavirusit po përhapet me shpejtësi në SHBA, Indi dhe Kinë

Një variant i ri i coronavirusit po përhapet me shpejtësi në SHBA, Indi dhe Kinë

Nga Bota
Zvicra është në mes të një vale të coronavirusit

Zvicra është në mes të një vale të coronavirusit

Evropa
Pfizer padit Hungarinë, refuzoi të paguajë 60 milionë euro për vaksinat e coronavirusit

Pfizer padit Hungarinë, refuzoi të paguajë 60 milionë euro për vaksinat e coronavirusit

Evropa
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Slloveni, dorëzuesit i cili u gjobit duke ngrënë burek gjatë pandemisë COVID-19 – tani do t’i kthehen paratë

Slloveni, dorëzuesit i cili u gjobit duke ngrënë burek gjatë pandemisë COVID-19 – tani do t’i kthehen paratë

Sllovenia
Shenjat e reja të COVID që mund të shihen në fytyrë dhe simptomat tjera pak të njohura

Shenjat e reja të COVID që mund të shihen në fytyrë dhe simptomat tjera pak të njohura

Shëndetësi Lajme