LAJMI I FUNDIT:
Rafael Nadal

Rafael Nadal

161 Artikuj

‘Çfarë do të ndodhë kur treshja e madhe nuk do të luajë më?’ – Nadal: Ajo që ka ndodhur gjithmonë, tenisi do të vazhdojë

‘Çfarë do të ndodhë kur treshja e madhe nuk do të luajë më?’ – Nadal: Ajo që ka ndodhur gjithmonë, tenisi do të vazhdojë

Tenis
‘Të gjithë e dinë se ajo që kam është e pashërueshme’ – Nadal flet për sëmundjen dhe vështirësitë që i pati drejt rikthimit sensacional

‘Të gjithë e dinë se ajo që kam është e pashërueshme’ – Nadal flet për sëmundjen dhe vështirësitë që i pati drejt rikthimit sensacional

Tenis
Si arriti Nadal të luante rol kyç në njërin ndër transferimet më të bujshme të Real Madridit

Si arriti Nadal të luante rol kyç në njërin ndër transferimet më të bujshme të Real Madridit

La Liga
E rrallë dhe e mahnitshme për t’u parë: Nadal shënjestëroi saktë komentatorin me top të tenisit

E rrallë dhe e mahnitshme për t’u parë: Nadal shënjestëroi saktë komentatorin me top të tenisit

Tenis
Fjalët e Nadalit pasi u bë tenisti më i trofeshëm në histori me 21 tituj Grand Slam të fituar

Fjalët e Nadalit pasi u bë tenisti më i trofeshëm në histori me 21 tituj Grand Slam të fituar

Tenis
Reagimet e Nadalit pas titullit të 21-të Grand Slam janë thjesht fantastike

Reagimet e Nadalit pas titullit të 21-të Grand Slam janë thjesht fantastike

Tenis
Nadal fiton finalen e çmendur ndaj Medvedev në Australian Open dhe shkruan historinë në tenis me titullin e 21-të Grand Slam

Nadal fiton finalen e çmendur ndaj Medvedev në Australian Open dhe shkruan historinë në tenis me titullin e 21-të Grand Slam

Shkumbin Pireva
Nga Messi e Ronaldo te Federer, Jordan dhe Ali – A është Tom Brady sportisti më i madh në historinë e sportit?

Nga Messi e Ronaldo te Federer, Jordan dhe Ali – A është Tom Brady sportisti më i madh në historinë e sportit?

Shkumbin Pireva
Nadal dhe Medvedev luajnë finalet e Austalian Open në mëngjes: A mundet rusi ta pengojë spanjollin që ta shkruajë historinë në tenis?

Nadal dhe Medvedev luajnë finalet e Austalian Open në mëngjes: A mundet rusi ta pengojë spanjollin që ta shkruajë historinë në tenis?

Tenis
Një fitore larg Grand Slam-it historik të 21-të: Rafael Nadal arrin në finalen e madhe të Australian Open

Një fitore larg Grand Slam-it historik të 21-të: Rafael Nadal arrin në finalen e madhe të Australian Open

Tenis
Gjysmëfinalistët e Australian Open, kërkohen dy emra për finalen e madhe

Gjysmëfinalistët e Australian Open, kërkohen dy emra për finalen e madhe

Tenis
Rafael Nadal thotë se është ‘pak i lodhur’ me dramën e shkaktuar nga Djokovic: Australian Open mund të luhet edhe pa të

Rafael Nadal thotë se është ‘pak i lodhur’ me dramën e shkaktuar nga Djokovic: Australian Open mund të luhet edhe pa të

Tenis
Nuk është as Ronaldo e as Messi, për Nadalin – Ronaldo Nazario është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave

Nuk është as Ronaldo e as Messi, për Nadalin – Ronaldo Nazario është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave

La Liga
Rafael Nadal shpreson që Benzema të fitojë Topin e Artë

Rafael Nadal shpreson që Benzema të fitojë Topin e Artë

Ndërkombëtare
US Open nuk do t’i ketë emrat e mëdhenj të tenisit

US Open nuk do t’i ketë emrat e mëdhenj të tenisit

Tenis
Nadal tërhiqet nga ndeshja e parë në ATP Cup si pasojë e lëndimit

Nadal tërhiqet nga ndeshja e parë në ATP Cup si pasojë e lëndimit

Tenis
Mes shumë sfidash të krijuara nga COVID-19, tenistët që e mbyllën vitin 2020 si më të paguarit, por edhe me ata të të gjitha kohërat

Mes shumë sfidash të krijuara nga COVID-19, tenistët që e mbyllën vitin 2020 si më të paguarit, por edhe me ata të të gjitha kohërat

Tenis
Messi: Ronaldo është në futboll sikur Federer apo LeBron në sportet e tyre

Messi: Ronaldo është në futboll sikur Federer apo LeBron në sportet e tyre

Ndërkombëtare
Nadal vodhi gjithë spektaklin në ndeshjen ndaj Tsitsipas – Spanjolli praktikoi gjatë ndeshjes atë që bën në stërvitje

Nadal vodhi gjithë spektaklin në ndeshjen ndaj Tsitsipas – Spanjolli praktikoi gjatë ndeshjes atë që bën në stërvitje

Tenis
Arsyeja e vërtetë se përse Nadal është tifoz i Real Madridit dhe jo i Barcelonës

Arsyeja e vërtetë se përse Nadal është tifoz i Real Madridit dhe jo i Barcelonës

La Liga
Diferenca e madhe mes Federerit dhe Williamsit: Publikohen shumat që fitojnë yjet e tenisit

Diferenca e madhe mes Federerit dhe Williamsit: Publikohen shumat që fitojnë yjet e tenisit

Tenis
Nadal demolon Djokovicin në French Open dhe barazon rekordin e Federer

Nadal demolon Djokovicin në French Open dhe barazon rekordin e Federer

Tenis
Messi mposht Ronaldon në listën me top 50 atletët më me ndikim

Messi mposht Ronaldon në listën me top 50 atletët më me ndikim

Ndërkombëtare
Jahti në vend të vilës: Hidhjani një sy pushimores së re luksoze të Rafael Nadalit

Jahti në vend të vilës: Hidhjani një sy pushimores së re luksoze të Rafael Nadalit

Trend