LAJMI I FUNDIT:

E rrallë dhe e mahnitshme për t’u parë: Nadal shënjestëroi saktë komentatorin me top të tenisit

E rrallë dhe e mahnitshme për t’u parë: Nadal shënjestëroi saktë komentatorin me top të tenisit

Rafael Nadal ia doli të dielën e fundjavës që shkoi që të fitonte Australian Open, pasi në finale e mposhti Daniil Medvedev, duke fituar 21 Grand Slame deri më tani në karrierën e tij.

Reklama

Por, para duelit të zjarrtë, tenisti spanjoll dhuroi spektakël me vetëm një gjuajtje.

Derisa po shpërndante topa për turmat e mbledhur në arenë, Nadal vendosi të dhuronte një të tillë edhe për një person që pak kush e ka menduar.

Nadal fiton finalen e çmendur ndaj Medvedev në Australian Open dhe shkruan historinë në tenis me titullin e 21-të Grand Slam
Lexo po ashtu Nadal fiton finalen e çmendur ndaj Medvedev në Australian Open dhe shkruan historinë në tenis me titullin e 21-të Grand Slam

Një komentator i ndeshjes mes dyshes pranoi një top nga spanjolli, në një hapësirë të ngushtë, por që ky i fundit ishte tejet preciz.

Natyrisht se ky moment u bë viral në internet, me Nadalin që ia doli befasisht ta dërgonte topin pikërisht aty edhe ku e planifikoi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori