LAJMI I FUNDIT:
Rafael Nadal

Rafael Nadal

162 Artikuj

Rafael Nadal e pranon se do të dëshironte të pasonte Florentino Perezin si president i Real Madridit

Rafael Nadal e pranon se do të dëshironte të pasonte Florentino Perezin si president i Real Madridit

La Liga
Që nga fillimi i vitit nuk foli për media – Nadal rikthehet me deklaratë bombë

Që nga fillimi i vitit nuk foli për media – Nadal rikthehet me deklaratë bombë

Tenis
Edhe pse është në garë me të, Nadal dëshiron që Messi ta fitojë çmimin Sportisti i Vitit

Edhe pse është në garë me të, Nadal dëshiron që Messi ta fitojë çmimin Sportisti i Vitit

Ndërkombëtare
Nadal u eliminua në raundin e dytë të Australian Open pas një lëndimi

Nadal u eliminua në raundin e dytë të Australian Open pas një lëndimi

Ndërkombëtare
Nadal dhe gruaja e tij fotografohen për herë të parë në publik me djalin e tyre

Nadal dhe gruaja e tij fotografohen për herë të parë në publik me djalin e tyre

Yjet
Enrique: Qëllimi im është ta bind Busquetsin të luajë në Botërorin e vitit 2026

Enrique: Qëllimi im është ta bind Busquetsin të luajë në Botërorin e vitit 2026

Ndërkombëtare
Al Khelaifi sulmon Superligën Evropiane: Federer dhe Nadal nuk kërkuan kurrë një ligë vetëm me lojtarët më të mirë

Al Khelaifi sulmon Superligën Evropiane: Federer dhe Nadal nuk kërkuan kurrë një ligë vetëm me lojtarët më të mirë

Ndërkombëtare
Ndërsa të tjerët mbajnë orë që kushtojnë mijëra euro, Lewandowski në ceremoninë e Topit të Artë kishte një që kushton rreth 40 euro

Ndërsa të tjerët mbajnë orë që kushtojnë mijëra euro, Lewandowski në ceremoninë e Topit të Artë kishte një që kushton rreth 40 euro

Ndërkombëtare
Rafael Nadal dhe Mery Perello bëhen prindër për herë të parë

Rafael Nadal dhe Mery Perello bëhen prindër për herë të parë

Yjet
Nadal tërhiqet nga “Laver Cup” për ‘arsye personale’ pasi shpërtheu në lot gjatë lamtumirës emocionale të Federer

Nadal tërhiqet nga “Laver Cup” për ‘arsye personale’ pasi shpërtheu në lot gjatë lamtumirës emocionale të Federer

Tenis
Nga lamtumira e Federer, as Nadal nuk ia doli t’i mbante lotët

Nga lamtumira e Federer, as Nadal nuk ia doli t’i mbante lotët

Tenis
Një tifoz u fut në fushë dhe i vuri flakë vetes para ndeshjes lamtumirëse te Rodger Federer

Një tifoz u fut në fushë dhe i vuri flakë vetes para ndeshjes lamtumirëse te Rodger Federer

Tenis
Nadal është tërhequr nga turneu i Montreal: Për momentin po mendoj vetëm për shëndetin

Nadal është tërhequr nga turneu i Montreal: Për momentin po mendoj vetëm për shëndetin

Tenis
“Më bën të kem netë pa gjumë” – LeBron James thotë se nëse nuk do të ishte basketbollist, do të luante në sportin individual më të ndjekur në botë

“Më bën të kem netë pa gjumë” – LeBron James thotë se nëse nuk do të ishte basketbollist, do të luante në sportin individual më të ndjekur në botë

NBA
Zyrtare: Rafael Nadal tërhiqet nga Wimbledon pas dëmtimit

Zyrtare: Rafael Nadal tërhiqet nga Wimbledon pas dëmtimit

Tenis
Nadal merr një lajmin katastrofik: Ai ka një këputje 7 milimetra në muskujt e barkut, por mendon të luajë në gjysmëfinale të Wimbledon

Nadal merr një lajmin katastrofik: Ai ka një këputje 7 milimetra në muskujt e barkut, por mendon të luajë në gjysmëfinale të Wimbledon

Tenis
Nadal fiton dramën ndaj Fritz, kalon në gjysmëfinale të Wimbledon

Nadal fiton dramën ndaj Fritz, kalon në gjysmëfinale të Wimbledon

Tenis
100 vitet të “Centre Court”: 5 ndeshjet më të mira që mbesin në historinë e Wimbledonit

100 vitet të “Centre Court”: 5 ndeshjet më të mira që mbesin në historinë e Wimbledonit

Driton Gajraku
Nadal dhe bashkëshortja e tij janë në pritje të fëmijës së parë

Nadal dhe bashkëshortja e tij janë në pritje të fëmijës së parë

Po Flitet
Nadal pas triumfit në ‘Roland Garros’: Krejtësisht e mahnitshme, nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat që kam

Nadal pas triumfit në ‘Roland Garros’: Krejtësisht e mahnitshme, nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat që kam

Tenis
Nadal mbretëron për herë të 14-të në ‘Roland Garros’, mposht Ruud në finale për titullin e 22-të në histori

Nadal mbretëron për herë të 14-të në ‘Roland Garros’, mposht Ruud në finale për titullin e 22-të në histori

Tenis
Të bërtitura dhe dhimbje – momenti kur Zverev pasoi lëndim të rëndë në gjysmëfinale ndaj Nadal

Të bërtitura dhe dhimbje – momenti kur Zverev pasoi lëndim të rëndë në gjysmëfinale ndaj Nadal

Tenis
Kundërshtari dëmtohet gjatë ndeshjes – Nadal kalon në finalen e Ronald Garros

Kundërshtari dëmtohet gjatë ndeshjes – Nadal kalon në finalen e Ronald Garros

Tenis
Mbajeni mend këtë emër – fenomeni i ri spanjoll në tenis, Carlos Alcaraz mposht Nadalin dhe pastaj edhe Djokovicin për të shkuar në finale

Mbajeni mend këtë emër – fenomeni i ri spanjoll në tenis, Carlos Alcaraz mposht Nadalin dhe pastaj edhe Djokovicin për të shkuar në finale

Tenis