LAJMI I FUNDIT:

Pasuria neto e Rafael Nadalit për vitin 2024 kalon jashtë çdo parashikimi

Pasuria neto e Rafael Nadalit për vitin 2024 kalon jashtë çdo parashikimi

Rafael Nadal është një nga tenistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave dhe falë kësaj, ai është bërë një nga atletët e tenisit më të paguar ndonjëherë.

Në fakt, pasuria neto e spanjollit në vitin 2024 besohet të jetë rreth 220 milionë dollarë. Pasi u pengua nga lëndimet në vitin 2023, legjenda e tenisit u kthye në aksion për të mbyllur vitin.

Pasuria neto e Nadal në vitin 2024 është rreth 220 milionë dollarë, sipas burimeve si Celebrity Net Worth dhe Essentially Sports.


Është i 240-ti në botë, por për shumë është më i miri i të gjitha kohërave – Rafael Nadal po i rikthehet tenisit
Lexo po ashtu Është i 240-ti në botë, por për shumë është më i miri i të gjitha kohërave – Rafael Nadal po i rikthehet tenisit

Shumica e të ardhurave të Nadal vijnë nga të ardhurat e tij duke luajtur tenis. Ai në fakt është i dyti në të gjitha fitimet e karrierës në ATP.

Nadal ka fituar më shumë nga çmimet sesa rivali i tij prej kohësh, Roger Federer, i cili ka pak më shumë se 130 milionë dollarë fitime në karrierë.

Spanjolli gjithashtu ka fituar një mal me para nga sponsorizimet dhe të drejtat tjera të imazhit. Ai është mbështetur nga Kia Motors që nga viti 2006. Nadal është gjithashtu i sponsorizuar nga Nike. Sponsorë të tjerë të Nadalit përfshijnë PokerStars, Emporio Armani, Quely dhe Lanvin.

Nadal ishte në kulmin e tij kur erdhi puna për të marrë në shtëpi para të majme nga 2016-17. Vetëm gjatë asaj kohe, ai fitoi mbi 20 milionë dollarë nga imazhi i tij. Ai gjithashtu fitoi 40 milionë dollarë nga fitimet e turneut në vitin 2016. Nadal madje ka një koleksion makinash që vlen mbi 900,000 dollarë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

Andres Iniesta deklaron hapur dëshirën e tij për t’u rikthyer tek Barcelona

La Liga
Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Mbappe në bisedime të avancuara për ta blerë klubin tek i cili ishte afër transferimit në 2013

Ndërkombëtare
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Brenda 100 vitesh plotë 27 takime - kush ka rezultatet më të mira mes Anglisë dhe Spanjës

Përfaqësueset
E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

Përfaqësueset
Kalo në kategori