LAJMI I FUNDIT:

Që nga fillimi i vitit nuk foli për media – Nadal rikthehet me deklaratë bombë

Që nga fillimi i vitit nuk foli për media – Nadal rikthehet me deklaratë bombë
Reklama

Hera e fundit që Rafael Nadal doli para mediave ishte më 18 janar, pak minuta pasi humbi në raundin e dytë të Australian Open nga amerikani Mackenzie McDonald.

Një ditë më vonë ai konfirmoi një lëndim të shkallës së dytë në psoas iliacus (përkulësi i ijeve) të këmbës së tij të majtë.


Raporti mjekësor bëri të ditur se ai do të ishte jashtë fushës për gjashtë deri në tetë javë. Lëndimi tani është i pacaktuar.

Nadal u eliminua në raundin e dytë të Australian Open pas një lëndimi
Lexo po ashtu Nadal u eliminua në raundin e dytë të Australian Open pas një lëndimi

“Unë nuk do të mund të jem në Roland Garros pas shumë vitesh. Është një vendim që trupi im ka marrë për mua”, deklaroi Nadal, duke njoftuar se ditët e tij të pensionimit po afrohen.

“Më duhet të ndaloj karrierën time sportive dhe të rigjeneroj trupin tim”.

“Ideja ime është të tërhiqem vitin e ardhshëm dhe të luaj dhe të shijoj turnetë më të rëndësishëm të karrierës sime. Mund të jetë një synim për të arritur në finalet e Davis Cup në fund të vitit”.

“Unë nuk do të caktoj një datë kthimi. Do të kthehem kur të ndihem gati për të filluar përsëri”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori