LAJMI I FUNDIT:

Rafael Nadal e pranon se do të dëshironte të pasonte Florentino Perezin si president i Real Madridit

Rafael Nadal e pranon se do të dëshironte të pasonte Florentino Perezin si president i Real Madridit

Tifozi i Real Madridit dhe legjenda e tenisit, Rafael Nadal, ka pranuar se do të donte të bëhej president i klubit një ditë.

Presidenti aktual Florentino Perez tani është 76 vjeç dhe ka pasur raporte të mëparshme se ai tani po kujdeset për një pasardhës, duke e parë përfundimin e punës së rinovimit në Santiago Bernabeu si projektin e tij të fundit të madh.

Nadal ka qenë një nga emrat e përmendur dhe siç mbulohet nga mediumi Relevo, ai pranoi se do të dëshironte të merrte rolin e Perez te Los Blancos.


“Nuk është diçka që më shkon në mendje tani, ju premtoj këtë. Do të doja të isha? Po, mendoj kështu”, ka thënë fillimisht Nadal.

“Tani në këtë pikë, nuk është diçka për të cilën po mendoj për një sërë arsyesh, ne kemi presidentin më të mirë të mundshëm, atëherë nuk e dini kurrë në jetë se çfarë mund të mendoni tani dhe çfarë mund të mendoni nesër”.

“Unë jam mjaft realist me veten, i di kufizimet e mia dhe nuk jam i sigurt nëse do të jem i aftë. Koha do të tregojë”, përfundoi tenisti spanjoll.

Nadal pastaj mbylli gjithashtu idenë se ai kishte folur për këtë çështje me Perez. Ai ka të ngjarë të jetë njëri nga të paktët që plotëson kufizimet aktuale për t’u bërë president në Real Madrid.

Kandidatët duhet të jenë në gjendje të japin një garanci bankare për 15 për qind të buxhetit (ka shumë të ngjarë më shumë se 100 milionë euro), duhet të kenë qenë anëtarë në klub për 20 vjet ose më shumë dhe të kenë kombësi spanjolle.

Këto rregulla pengojnë shumicën e njerëzve të aplikojnë, dhe Nadal mund të jetë një nga të paktët që mund t’i plotësojë këto kërkesa. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

Ndërkombëtare
Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori