LAJMI I FUNDIT:

Nadal vendos rekord “të zi” në Roland Garros – nuk i kishte ndodhur asnjëherë në karrierë

Nadal vendos rekord “të zi” në Roland Garros – nuk i kishte ndodhur asnjëherë në karrierë

Rafael Nadal u mposht në raundin e parë të Roland Garros për herë të parë në karrierën e tij.

Spanjolli u mund t nga gjermani Alexander Zverev me rezultatet 6:3, 7:6, 6:3 pas pak më shumë se tre orë lojë.

Nadal nuk pati shumë shanse ndaj gjermanit, edhe pse herë pas here bëri rezistencë të madhe. Zverev mbërriti në Paris pasi fitoi turneun Masters 1000 në Romë.

Nadal ka fituar 14 herë Roland Garros dhe kjo është humbja e tij e katërt në këtë turne. Ai aktualisht mbanë rekordin me 112 fitore dhe katër humbje në karrierën e tij në Roland Garros.

Deri më tani ka humbur nga Robin Soderling, dy herë nga Novak Djokovic dhe tani nga Zverev.

Spanjolli legjendar 37-vjeçar nuk ka dashur të konfirmojë para kësaj ndeshje se ky do të jetë Roland Garros i fundit në karrierën e tij dhe këtë e ka përsëritur pas disfatës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori