LAJMI I FUNDIT:
Rafael Nadal

Rafael Nadal

162 Artikuj

US Open: Të mëdhenjtë e tenisit luajnë për miliona euro

US Open: Të mëdhenjtë e tenisit luajnë për miliona euro

Tenis
Nadal tërhiqet nga turneu në Cincinnati

Nadal tërhiqet nga turneu në Cincinnati

Tenis
Rafael Nadal fiton turneun Rogers Cup në Toronto

Rafael Nadal fiton turneun Rogers Cup në Toronto

Tenis
Cassano: Ronaldo si Nadal, Messi sikur Federer

Cassano: Ronaldo si Nadal, Messi sikur Federer

Ndërkombëtare
Rafael Nadal bëhet tenisti i tretë që ka fituar mbi 100 milionë dollarë prej turneve

Rafael Nadal bëhet tenisti i tretë që ka fituar mbi 100 milionë dollarë prej turneve

Tenis
Rafael Nadal bën historinë, fiton titullin e 11-të të French Open

Rafael Nadal bën historinë, fiton titullin e 11-të të French Open

Tenis
Nadal në finale të Franch Open, në finale ndeshet me austriakun Thiem

Nadal në finale të Franch Open, në finale ndeshet me austriakun Thiem

Tenis
Nadal triumfon dhe kalon në gjysmëfinale

Nadal triumfon dhe kalon në gjysmëfinale

Tenis
Federer kthehet në krye të renditjes

Federer kthehet në krye të renditjes

Tenis
Nadal fiton turneun e dheut në Barcelonë, mbetet i pari në ATP

Nadal fiton turneun e dheut në Barcelonë, mbetet i pari në ATP

Tenis
Nadal qëndron numër një në botë pas fitores në finale ndaj Kei Nishikori

Nadal qëndron numër një në botë pas fitores në finale ndaj Kei Nishikori

Tenis
Loja ishte në një moment kritik, të qarat e foshnjës ndërprenë shërbimin e Rafael Nadal (Video)

Loja ishte në një moment kritik, të qarat e foshnjës ndërprenë shërbimin e Rafael Nadal (Video)

Fun Lajme
Nadal lë në gjysmë çerekfinalen e Australian Open për shkak të lëndimit, Cilic në gjysmëfinale

Nadal lë në gjysmë çerekfinalen e Australian Open për shkak të lëndimit, Cilic në gjysmëfinale

Tenis
Viti 2017, vit i rikthimit të Rafael Nadalit në kreun e tenisit

Viti 2017, vit i rikthimit të Rafael Nadalit në kreun e tenisit

Tenis
Rivalët më të mëdhenj në sport: Nga rivaliteti ndërmjet Messit dhe Ronaldos, deri te konkurrenca mes Nadalit e Federerit dhe gara mes Bird e Magic Johnsonit (Foto)

Rivalët më të mëdhenj në sport: Nga rivaliteti ndërmjet Messit dhe Ronaldos, deri te konkurrenca mes Nadalit e Federerit dhe gara mes Bird e Magic Johnsonit (Foto)

Sport
Ronaldo zgjedhet “sportisti më i mirë evropian i vitit 2017”, lë pas emra të njohur të sportit   

Ronaldo zgjedhet “sportisti më i mirë evropian i vitit 2017”, lë pas emra të njohur të sportit   

Ndërkombëtare
“Kush jeni ju?”, momenti kur roja e qendrës stërvitore ia ndaloi hyrjen Nadalit sepse nuk e njihte (Video)

“Kush jeni ju?”, momenti kur roja e qendrës stërvitore ia ndaloi hyrjen Nadalit sepse nuk e njihte (Video)

Tenis
Nadal tërhiqet nga turneu i Parisit, rrezikon finalet e Londrës

Nadal tërhiqet nga turneu i Parisit, rrezikon finalet e Londrës

Tenis
Nadal si askush më parë, bëhet tenisti më i vjetër që përfundon vitin si i pari në renditjen e ATP-së (Video)

Nadal si askush më parë, bëhet tenisti më i vjetër që përfundon vitin si i pari në renditjen e ATP-së (Video)

Tenis
Federer fiton titullin e tetë në Basel

Federer fiton titullin e tetë në Basel

Tenis
Federer: Rafa meriton të jetë i pari në ranglistë

Federer: Rafa meriton të jetë i pari në ranglistë

Tenis
Federer sërish triumfon kundër Nadalit (Video)

Federer sërish triumfon kundër Nadalit (Video)

Tenis
Tjetër sukses nga Nadal, siguron finalen e Shanghait

Tjetër sukses nga Nadal, siguron finalen e Shanghait

Tenis
China Open: Nadal mposht Kyrgios dhe fiton titullin e gjashtë sezonal (Foto/Video)

China Open: Nadal mposht Kyrgios dhe fiton titullin e gjashtë sezonal (Foto/Video)

Tenis