LAJMI I FUNDIT:

Gjysmëfinalistët e Australian Open, kërkohen dy emra për finalen e madhe

Gjysmëfinalistët e Australian Open, kërkohen dy emra për finalen e madhe

Australian Open është futur në fazën finale, ku kanë mbetur edhe dy ndeshje për tu caktuar finalja e madhe.

Reklama

Në gjysmëfinale janë tenistët që janë në shtatë pozitat e para në ATP.

Në çiftin e parë në orën 4:30 të mëngjesit do të përballen Matteo Berrettini dhe Rafael Nadal.

Italiani është i shtati në renditjen ATP, ndërsa spanjolli që kërkon rekordin është i gjashti.

Në gjysmëfinalen tjetër do të takohen Stefanos Tsitsipas dhe Daniil Medvedev.

Greku është në vendin e katërt, ndërsa rusi mban pozitën e dytë në renditjen e ATP.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 9:30 në mëngjes.

Nadal dhe Medvedev shihen si favoritë para ndeshjeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori