LAJMI I FUNDIT:

Diferenca e madhe mes Federerit dhe Williamsit: Publikohen shumat që fitojnë yjet e tenisit

Diferenca e madhe mes Federerit dhe Williamsit: Publikohen shumat që fitojnë yjet e tenisit

Rafael Nadal ka konfirmuar edhe një herë talentin e tij që ka në tenis, duke arritur të triumfojë në Roland Garros, që ishte për të titulli i 13-të.

Reklama

Kjo fitore e para pak ditëve e ka barazuar atë me triumfe me legjendën dhe atë që konsiderohet si më i miri i këtij sporti, Roger Federer.

Tenisti spanjoll e turpëroi Novak Djokovicin në finale, duke i shkaktuar humbjen më demoluese në karrierën e tij.

Federer jo vetëm se është tenisti më i paguar, por ai është edhe atleti që fiton më së shumti në histori të sportit, duke lënë pas vetës edhe emra si, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar dhe legjendën e basketbollit, LeBron James.

Forbes ka përpiluar një listë me atë se sa fitojnë tenistët, por edhe nga ana e reklamave:

 Simona Halep: $10.9 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $6.9 milionë

Kontratat me reklama: $4 milionë

 Dominic Thiem: $11.1 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $7.1 milionë

Kontratat me reklama: $4 milionë

p1el0c6bohfvl17ovu0n1a771p4mh.jpg

 Daniil Medvedev: $11.8 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $7.3 milionë

Kontratat me reklama: $4.5 milionë

 Ashleigh Barty: $11.1 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $10.1 milionë

Kontratat me reklama: $3 milionë

 Kei Nishikori: $32.1 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $1.1 milionë

Kontratat me reklama: $31 milionë

 Serena Williams: $36 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $4 milionë

Kontratat me reklama: $32 milionë

 Naomi Osaka: $37.4 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $3.4 milionë

Kontratat me reklama: $34 milionë

 Rafael Nadal: $40 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $7.1 milionë

Kontratat me reklama: $4 milionë

p1el0cb9dl1pgo676o7u1kabih4l.jpg

 Roger Federer: $106.3 milionë

Triumfi në një garë të tenisit: $6.3 milionë

Kontratat me reklama: $100 milionë. /Telegrafi/

p1el0ceh7kudkptrr80q8cku6n.jpg

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori