LAJMI I FUNDIT:

Rafael Nadal thotë se është ‘pak i lodhur’ me dramën e shkaktuar nga Djokovic: Australian Open mund të luhet edhe pa të

Rafael Nadal thotë se është ‘pak i lodhur’ me dramën e shkaktuar nga Djokovic: Australian Open mund të luhet edhe pa të

Rafael Nadal tashmë është lodhur duke folur për të pavaksinuarin Novak Djokovic përpara nisjes së Australian Open.

Reklama

Nadal po shfaqet në garën e tij të parë Grand Slam që nga French Open në qershor për shkak të një dëmtimi në këmbë.

Rafael Nadal ka thënë se ai është duke u lodhur nga e gjithë drama që rrethon statusin e vaksinimit të Novak Djokovic.

“Sinqerisht, jam pak i lodhur nga situata. Australian Open është shumë më i rëndësishëm se çdo lojtar. Nëse ai është luan, në fund, OK”.

“Nëse ai nuk luan, Australian Open do të jetë një Australian Open i mrekullueshëm, me ose pa të. Ky është këndvështrimi im”, ka thënë Nadal në Melburn.

Nadal, Djokovic dhe Roger Federer kanë nga 20 tituj Grand Slam secili, që është rekord për meshkuj në historinë e tenisit.

Nadal është plotësisht i vaksinuar, edhe pse ai rezultoi pozitiv për COVID-19 në dhjetor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona planifikon një largim të madh verën e ardhshme

Barcelona planifikon një largim të madh verën e ardhshme

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori