Kundërshtari dëmtohet gjatë ndeshjes – Nadal kalon në finalen e Ronald Garros

Tenisti spanjoll Rafael Nadal kaloi në finalen e Roland Garros pasi Alexander Zverevu u dorëzua në ndeshjen gjysmëfinale për shkak të lëndimit. Deri në atë moment Nadal fitonte 1:0 në sete, ndërsa seti i dytë ishte në barazim 6:6.

Ndeshja ishte shumë interesante me të dy tenistët që nuk u dorëzonin për asnjë moment.

Sidoqoftë, Zverev u dëmtua në këmbë dhe iu desh të largohej nga fusha në një karrocë. Pati një pushim mjekësor dhe pas disa minutash u pa se ai nuk mund të vazhdonte ndeshjen.

Nadal do të luajë në finale kundër fituesit të çiftit të dytë mes norvegjezit Casper Ruud (ATP nr. 8) dhe kroatit Marin Cilic (ATP nr 23).

Kjo ndeshje luhet sonte nga ora 19:15.

Nadal në çerekfinale kishte mposhtur serbi Novak Djkovic dhe po tregon formë të lartë në këtë turne, pasi njihet si ekspert i kësaj fushe.  /Telegrafi/

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit – Florentino Perez synon transferimin e tij

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm