LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja e vërtetë se përse Nadal është tifoz i Real Madridit dhe jo i Barcelonës

Arsyeja e vërtetë se përse Nadal është tifoz i Real Madridit dhe jo i Barcelonës

Rafael Nadal ka zbuluar se përse ka zgjedhur të jetë prej kohësh tifoz i Real Madridit dhe jo i Barcelonës.

Reklama

Tenisti numër një në botë ka kohë që përkrah Los Bnalcos, madje shpesh herë tifozët kanë parë atë në ndeshjet e madrilenëve, kur stadiumet ishin të mbushura.

Por, Nadal ka treguar arsyen se përse e përkrah Real Madridi dhe jo Barcelonën.

“Babai im dhe e gjithë familja kemi qenë gjithmonë madrilen. Kur gjyshi im ka luajtur për Barcelonën, natyrisht se e kemi përkrahur”, ka thënë spanjolli.

“Ai më pas kaloi te Mallorca dhe ne u ndamë në dy pjesë: Disa janë me Barcelonën dhe disa me Real Madridin”.

“Unë gjithmonë e kam pëlqyer Real Madridin dhe gjithmonë i shikoj ndeshjet e tyre”, ka shtuar më tej Nadal. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Përfaqësueset
Kalo në kategori