LAJMI I FUNDIT:

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t’i kushtojë miliona euro Barcelonës

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t’i kushtojë miliona euro Barcelonës

Barcelona u mposht nga Girona me rezultat 3-2 në “Montilivi”, një humbje në që mund t’i kushtojë për Superkupën e Spanjës 2025.

Presidenti i FC Barcelona, ​​Joan Laporta, pas ndeshjes ishte shumë nervoz dhe në pjesën ku qëndronte, ai ishte duke bërtitur vazhdimisht majtas e djathtas: “Kështu nuk mund të jetë!”.

Kjo pasi Barcelona ishte dy herë në epërsi për ta humbur pastaj, gjë do të mund t’i kushtojë shumë.


Presidenti ishte me Decon dhe Rafa Yusteb, dy nga zyrtarët më të lartë të klubit.

Reagimi i Laportës vjen pasi tani Barcelona rrezikuar seriozisht pjesëmarrjen e tij në Superkupën e Spanjës, diçka që do të thoshte të para shtesë për klubin.

Zbulohen premtimet që Laporta ia ka bërë Xavit për ta bindur atë të qëndrojë tek Barcelona
Lexo po ashtu Zbulohen premtimet që Laporta ia ka bërë Xavit për ta bindur atë të qëndrojë tek Barcelona

Përveç kësaj, Barça i ka të shkruara paratë nga Superkupa në buxhetet e sezonit në vijim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Ndërkombëtare
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori