LAJMI I FUNDIT:

Messi: Ronaldo është në futboll sikur Federer apo LeBron në sportet e tyre

Messi: Ronaldo është në futboll sikur Federer apo LeBron në sportet e tyre
(Foto: Twitter/The UnstoppableCRonaldo)

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka renditur Cristiano Ronaldon në mesin e sportistëve më të mirë në histori duke thënë se superylli i Juventusit është një emër që spikat në botën e futbollit.

Reklama

Me vite të tëra është zhvilluar debati se cili është më i miri, argjentinasi apo portugezi, ndërsa vet Leo ka pranuar se ka respekt për CR7.

Ai ka thënë se e sheh Ronaldon në një listë me emra, si Rafael Nadal, Roger Federer e LeBron James.

“Janë shumë sportistë të mahnitshëm. Rafa Nadal, Federer, LeBron – në të gjitha sportet është gjithmonë dikush që spikat dhe admirohet për punën e tij”.

Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit
Lexo po ashtu Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit

“Cristiano spikat në futboll. Ka shumë të tillë që spikatin dhe bëjnë më të mirën”, ka deklaruar Messi për La Sexta.

Theksojmë se Ronaldo u shpall futbollisti i shekullit në ceremoninë Globe Soccer Awards në një eveniment madhështor në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe duke dalë pikërisht përpara Messit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori