LAJMI I FUNDIT:

Izrael

778 Artikuj

Pse Hamasi filloi të përdor balona të ndezshme në vend të raketave?

Pse Hamasi filloi të përdor balona të ndezshme në vend të raketave?

Azia
Biden emëron Thomas Knids ambasador të SHBA-së në Izrael

Biden emëron Thomas Knids ambasador të SHBA-së në Izrael

Amerika
Ministrja Gërvalla e uron Izraelin për kryeministrin e ri

Ministrja Gërvalla e uron Izraelin për kryeministrin e ri

Kosovë
Arkeologët në Izrael zbulojnë vezën e pulës afro 1,000 vjet e vjetër, atë e gjetën në një gropë septike – ishte e paprekur

Arkeologët në Izrael zbulojnë vezën e pulës afro 1,000 vjet e vjetër, atë e gjetën në një gropë septike – ishte e paprekur

Kuriozitete
Gropa në Jerusalem ‘gëlltiti’ tre automjete

Gropa në Jerusalem ‘gëlltiti’ tre automjete

Azia
Netanyahu kundër marrëveshjes që pritet ta largojë atë nga pushteti

Netanyahu kundër marrëveshjes që pritet ta largojë atë nga pushteti

Evropa
Partitë opozitare izraelite arrijnë marrëveshje, fund qeverisjes 12-vjeçare të Netanyahut

Partitë opozitare izraelite arrijnë marrëveshje, fund qeverisjes 12-vjeçare të Netanyahut

Azia
Isaac Herzog, president i ri i Izraelit

Isaac Herzog, president i ri i Izraelit

Azia
Papa Françesku puthi tatuazhin në krahun e gruas që i mbijetoi Auschwitzit

Papa Françesku puthi tatuazhin në krahun e gruas që i mbijetoi Auschwitzit

Evropa
​Blinken: SHBA do të kontribuojë për rindërtimin e Gazës

​Blinken: SHBA do të kontribuojë për rindërtimin e Gazës

Amerika
Plagos me thikë një ushtar izraelit dhe një civil në Jerusalem, policia qëllon për vdekje sulmuesin – pamje nga vendi i ngjarjes

Plagos me thikë një ushtar izraelit dhe një civil në Jerusalem, policia qëllon për vdekje sulmuesin – pamje nga vendi i ngjarjes

Azia
Biden: Nuk ka asnjë ndryshim në angazhimin tim për sigurinë e Izraelit

Biden: Nuk ka asnjë ndryshim në angazhimin tim për sigurinë e Izraelit

Amerika
Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Nga demonstratat në Bregun Perëndimor, humb jetën një palestinez dhe plagosen 46 tjerë

Azia
Biden bën thirrje për një armëpushim midis Izraelit dhe Palestinës

Biden bën thirrje për një armëpushim midis Izraelit dhe Palestinës

Amerika
Presidenti turk kritikon Shtetet e Bashkuara për shitjen e armëve shtetit të Izraelit

Presidenti turk kritikon Shtetet e Bashkuara për shitjen e armëve shtetit të Izraelit

Turqia
SHBA miraton shitjen e armëve me vlerë 735 milionë dollarë Izraelit

SHBA miraton shitjen e armëve me vlerë 735 milionë dollarë Izraelit

Amerika
Hamas paralajmëron bombardime masive të qyteteve izraelite

Hamas paralajmëron bombardime masive të qyteteve izraelite

Azia
Erdogan i kërkon Papës të ndihmojë në çështjen e palestinezëve

Erdogan i kërkon Papës të ndihmojë në çështjen e palestinezëve

Evropa
Izraeli falënderon Kosovën

Izraeli falënderon Kosovën

Kosovë
Vjen reagimi i Kosovës: Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit

Vjen reagimi i Kosovës: Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit

Politikë
Historia e konfliktit izraelito-palestinez: Si filloi dhe pse nuk po mund të zgjidhet?

Historia e konfliktit izraelito-palestinez: Si filloi dhe pse nuk po mund të zgjidhet?

Azia
Dita e gjashtë e konfliktit në Gaza: Palestinezët raportojnë 145 viktima, Izraeli dhjetë të vdekur

Dita e gjashtë e konfliktit në Gaza: Palestinezët raportojnë 145 viktima, Izraeli dhjetë të vdekur

Azia
Sanders: Pse askush nuk pyet për të drejtat e palestinezëve?

Sanders: Pse askush nuk pyet për të drejtat e palestinezëve?

Amerika
Netanyahu i thotë Bidenit se Izraeli “po shmang civilët”

Netanyahu i thotë Bidenit se Izraeli “po shmang civilët”

Amerika