LAJMI I FUNDIT:

Xhaçka: Shqipëria dënon ashpër sulmin barbar në Izrael

Xhaçka: Shqipëria dënon ashpër sulmin barbar në Izrael

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka dënuar sot sulmin sulmin “terrorist” në Izrael, ku pesë persona humbën jetën dje në mbrëmje vonë nga të shtënat në qytetin Bnei Brak, pranë Tel Avivit.

Reklama

Xhaçka reagoi në një postim në Twitter duke theksuar se “Shqipëria dënon ashpër sulmin barbar në Izrael”.

“Ne qëndrojmë pranë Izraelit kundër këtyre sulmeve të tmerrshme terroriste. Vrasja e njerëzve të pafajshëm nuk mund të jetë kurrë zgjidhja. Mendimet dhe lutjet tona shkojnë për familjet e viktimave”, tha Xhaçka.

Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit
Lexo po ashtu Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit

“Ne inkurajojmë dhe mbështesim çdo hap drejt një procesi gjithëpërfshirës paqeje në Lindjen e Mesme”, nënvizoi ministrja Xhaçka.

Pesë persona humbën jetën dje në mbrëmje vonë nga të shtënat në qytetin izraelit Bnei Brak. Në incidentin e tretë të këtij lloji brenda një jave, një person hapi zjarr mbi kalimtarët.

Sulmuesi u qëllua më pas nga policia. Autori ishte një palestinez nga Bregu Perëndimor, i pushtuar prej izraelitëve, sipas agjencisë gjermane të lajmeve, DPA. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Lajme
Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Politikë
Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Politikë
Kurti falënderoi Cramonin për mbështetjen, eurodeputetja e kritikon nga veriu i Mitrovicës

Kurti falënderoi Cramonin për mbështetjen, eurodeputetja e kritikon nga veriu i Mitrovicës

Lajme
QUINT: Kosova të mos ndërmarrë masa të reja për hyrje me forcë në ndërtesat komunale

QUINT: Kosova të mos ndërmarrë masa të reja për hyrje me forcë në ndërtesat komunale

Lajme
Kusari: Aktet e vetme të dhunës dhe agresionit janë ato të bandave në veri,që kanë sulmuar veturat e Policisë

Kusari: Aktet e vetme të dhunës dhe agresionit janë ato të bandave në veri,që kanë sulmuar veturat e Policisë

Politikë
Kalo në kategori